AKP?NİN BODRUM PLANI NETLEŞİYOR!

| 15.05.2008 09:45
2532 0

Bodrum, tarihinin en çalkantılı günlerini geçiriyor. 2 yıldır imar yetkisini elinde bulunduran ancak bugüne kadar Bodrum için hiçbir şey yapmayan, verdiği hiçbir sözü yerine getirmeyen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın patronu bakan Ertuğrul Günay, Bodrum’a geliyor.

5 kat tartışması, denizlerimizin kaçak doldurulması, su sorunu, katı atık problemi, alt yapı sorunları, tarihi kaya mezarlarına kaçak havuzlu lüks villa yapılması, esnafın, turizmcinin kan ağlaması derken bu konuların kamuoyunda sıklıkla tartışılması ve haberlerin Türkiye gündemine damga vurması, bir anlamda Bodrum’un iplerini elinde tutan Kültür ve Turizm Bakanı’nın Bodrum’a özel bir ilgi göstermesini gerektiriyor.

Açıkçası ben bakan olsam, benim kontrolümde olan bir ilçede bu kadar çok sorun ve olay varsa ve hepsi de turizmle ilgiliyse ben Bodrum’a değil yılda, ayda 1 gelirim, ayda 1!

Ancak maalesef sayın bakanımız bakan olduğundan bu yana, yani neredeyse 1 yıldır Bodrum’a ilk defa geliyor. Ve Bodrum’da ne kadar süre kalacak biliyor musunuz?

Sadece 3 saat!

Evet yanlış okumadınız! Sorunlarla boğuşan, hepsinin çözümü ve tartışmaların odak noktası olan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bodrum’a sadece 3 saatini ayırıyor!

O 3 saatte de toplantılar, görüşmeler falan olmayacak! Sayın bakanımız önce Bodrum Kalesi’ni ziyaret edecek, sonra öğle yemeğini Bodrum’da yiyecek, ardından Bodrum’dan ayrılacak!

Bakan Günay’ın 3 saatlik Bodrum ziyareti sırasında çevresinde haklı olarak bir çok partili olacak, o partililer ancak kendi görüşlerine göre Bodrum’u Bakan’a anlatacaklar.

Kendilerinin bile inanmadığı bazı sorunları bu arkadaşlarımız bakan Günay’a nasıl ve ne şekilde anlatır bilinmez!

Halbuki bakan Günay’ın belediye başkanları, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcilerini bir araya toplayıp sorunları, çözüm yollarını konuşması, başta 5 kat olmak üzere Bodrum’a dayatılan tüm zorlamaları anlatması gerekir.

Ancak anlaşılan AKP, Bodrum’u AKP’li yapmadan buraya ilgi falan göstermeyecek!

Bakanın sadece 3 saatlik programı bile AKP’nin Bodrum’a bakışını ortaya koyuyor!İLK YORUMU SİZ YAPIN...