AHHH ŞU BODRUM TRAFİĞİ!

| 22.04.2008 16:45
6561 0

Her sabah yataktan keyifle kalkıyorum. Güzel bir kahvaltı, oğlumla biraz oyun derken keyfime keyif katıyorum. Sonra Bitez’de ki evimizden eşim ve oğlumla çıkıyorum. Önce Bitez’de ki ana okuluna oğlumuzu bırakacağız, sonra da Gümbet’te ki iş yerimize gideceğiz. Yani araba kullanacağımız mesafe toplam 5 kilometre.

Bu 5 kilometrede neler mi yaşıyoruz? Anlatayım!

Bitez Sahili’nde ki evimizden köy içine gidiyoruz. Malum Bitez yolu virajlı. İstisnasız her sabah mutlaka afyonu patlamamış bir sürücü en önde ana yolda saatte 10 km. hızla gider ve arkasında istisnasız 200 metre araba kuyruğu oluşur. Virajlı yolda güç bela bu uyanamamış sürücüyü sollayanlar o kişiye dönüp bir şeyler söyler ama ne söylediklerini bilmiyorum! Ben mi ne söylüyorum? O da isterseniz bende kalsın!...

5 dakikalık mesafeyi yaklaşık 20 dakikada aldıktan sonra oğlumu okuluna bırakırız. Sabah vedalaşmalarımız biraz olsun moralimi düzeltse de daha gidecek çooook yol var! Dile kolay daha 3 km yolum var!

Sonra malum ana yola çıkarız, daha doğrusu çıkmaya çalışırız! Çünkü yeşil yanmasına rağmen trafiğin en önünde ya bir kadın sürücü makyaj yapar, ya da bir erkek sürücü cep telefonuyla konuşur!

3 ya da 4. yeşil ışıkta en sonunda ana caddeye çıkmayı başarırım. Trafik aynı hızda, aynı ritimde akar. Çünkü hem sağda hem solda bazı sürücüler aynı hızla gider. Soldaki sürücü arkasında trafik akmıyormuş, kendisini geçmek isteyenler geçemiyormuş hiç umurunda olmadan yavaş yavaaaş gider. Bu arada sağ tali yollardan sürekli önünüze bir kamyonet, bir araba ya da motosiklet fırlar! Kimi zaman ekmek kamyonuyla burun buruna gelirsiniz, kimi zaman beton tankeriyle! Ama mucize eseri bugüne kadar hiçbirine çarpmadım, Allah bozmasın!

Derken Konacık önündeki ışıklara geliriz! Biraz önce Bitez Kavşağı’nda yaşadığım benzer sorunu burada da yaşadıktan sonra Jandarma Kavşağı’na ulaşırız. Bu kavşaktan sağa dönüp Alman Hastanesi yönünden Gümbet’e, işyerime ulaşmam gerekiyor ama olmuyor, olmuyor!

Zira kavşağı döndükten sonra bir sorumsuz sürücü sadece 2 (iki)! saniye beklememek için dönüş yolunu tamamen kapatmıştır. Bu yüzden önce anayoldaki yeşili, daha sonra da anayola dönüşteki yeşili beklemek zorunda kalırız ki o sorumsuz sürücü yürüsün ve onun yüzünden bekleyen yaklaşık 20 araba gideceği yere gitsin!

Kargo kamyonlarının tıkadığı yoldan güç bela geçtikten sonra Pazar yeri üzerinden işyerimize ulaşıyoruz!

Evden 08.40’da çıkıyoruz, 5 km mesafede ki iş yerimize 09.30’da ulaşıyoruz! Ve inanın hemen hemen her sabah aynı şeyleri yaşıyoruz! İnanın yukarıda anlattıklarımda en küçük bir abartı bile yok!

Bunlar sabah yaşadıklarımız! Ya gün içinde Bodrum’da bir yerlere giderken?

Bodrum’da trafik büyük şehir gibi değil aslında. Ancak anlayamadığım şekilde sürücüler fazla rahat ve karşı tarafa fazla saygısız! Buraya gelende aynı havaya girince sürücülerin büyük bir çoğunluğu sadece kendini düşünüyor, bu yüzden yaz kış çılgın bir trafik yaşıyoruz!

Ve inanın eşimle her sabah konuşuyoruz; “yaz geliyor, trafikte mahvolduk!”


İLK YORUMU SİZ YAPIN...