.

| 10.12.2018 18:05
74 0
Gündemin içinden canım, koşarak koşarak gel bana,gel..
 
Hanidir yazayım diyorum, hep bir mani çıkıyor. Öte yandan, bilgisayarı kucağa alıp, odanın bir köşesine oturup yazmakla da köşe yazarı olunmuyor. Acar bir muhabir olayım istemez miydim, isterdim. Ama ben ilme gönül verdim, ilim insanı oldum. Boş Sohbet İlmi. 
İstemem hafife alınsın, zor iştir haa! O boş dediğimiz meseleler sayesinde yeri gelir meclisten kanun geçer, yeri gelir baltanın düştüğü suyu inek içer, koskoca dağ yanar kül olur biter. 
 
Albenili kelime oyunları ilmimizin belkemiğidir. Bendeniz de pek severim. Sosyal medya sayesinde az mizahşör yetişmiyor bu ülkede efendiler! Dertleri pert ediyoruz boş muhabbetler edip gülerek. Zeka kıvılcımları yangın çıkarmış, o koca dağı da zaten onlar yakmış bilerek. 
 
Kimseyi eleştirmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Her ilim gibi bunun da kaynağa, dayanağa ihtiyacı var. Tüm dünya aklıselim olursa nice olur halimiz? Peygamber aşkını adam 68 yaşında, mevcut hükümet döneminde değil de daha önce dile getirse mesela, üzerine ne yazar ne çizeriz? Adam Hak aşığı, amenna, ama velev ki (evlerden ırak)kendi içinde yaşasa, özünü anlasa eyyy boş sohbetçiler, bizler ne yaparız!? Beriki çıkıp demese “alkol derhal yasaklanmalı” diye, nerden anlarız adam kendi derdine dermanı devlet yaptırımlarında arıyor diye? A gözümün nuru, madem biliyorsun midenin huyunu, niye içiyorsun turşunun suyunu! 
 
Velhasıl canlar, bizler kalabalığız, kalabalık iyidir… Boş sohbet ilmine kıraat, zanaat ve sanat da dahildir. Yuvarlanacak bahçe bulamayan vatandaş ne yapsın, mecbur film izleyecek, okuyup bir şey öğrenecek, olmadı bir şey üretecek ya da sıkılacak tiyatroya gidecek. Sonra boş boş konuşacak. En güzeli! 
 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...