Kokoreççi intihara kalkıştı

BHM 02.08.2017 11:49 0 Yorum 413 Okunma

Bodrum otogarındaki seyyar kokoreç tezgahına zabıta tarafından el konulmak istenince, karnına dayadığı bıçakla intihara kalkışan 52 yaşındaki Yusuf Balcı, güçlükle ikna edilip eyleminden vazgeçirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Bodrum Otogarı'nda kokoreç satışı yapan evli ve bir çocuk babası Yusuf Balcı'nın seyyar arabasına el koymak istedi. Ancak, elindeki bıçağı karnına dayayan Yusuf Balcı, "Ekmeğimle oynarsanız, aç kalıp öleceğime, böyle ölürüm daha iyi" diyerek, bağırmaya başladı. Yanına kimseyi yaklaştırmayan Balcı, polis ve zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. 30 yıldır otogarda kokoreç satarak geçimini sağladığını belirten Yusuf Balcı, "Hasta olduğum için ağır işlerde çalışamıyorum. Tezgahımı kaldırmasınlar. Yarın Muğla'ya gidip, gerekli izin işlemlerini halledeceğim" dedi.

 

20 dakika boyunca polis ve zabıta ekiplerine direnen Balcı, daha sonra çevredeki vatandaşların da devreye girmesiyle eylemine son verdi.

Elindeki bıçak alınan Yusuf Balcı, ifadesine başvurulmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Balcı'nın seyyar arabasının tezgahı kapatılırken, götürülmeyip, bulunduğu yerde bırakıldı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...