KAYIP BALIKÇILARDAN KÖTÜ HABER

BHM 13.02.2017 12:37 0 Yorum 450 Okunma

Gökova Körfezi'nin dünyaca ünlü Akbük Koyu'nda fırtına nedeniyle alabora olan teknede kaybolan Soner Yıldız (34) ve Hasret Karataş'ın (38)cesedine ulaşıldı.

Olay, dün (pazar) akşam saatlerinde Akbük Koyu'nda meydana geldi. Ali Kara, Soner Yıldız, Mahmut Can ve Hasret Karataş, balık tutmak için 4 metrelik fiber tekneyle denize açıldı. Saat 22.30'da Soner Yıldız'a ait tekne, fırtına nedeniyle alabora oldu.

 

2'Sİ KENDİ İMKANLARIYLA KIYIYA ÇIKTI

 

Ali Kara ve Mahmut Can kendi imkanlarıyla yüzerek kıyıya çıkmayı başardı. Çağırılan sağlık ekiplerinin ambulansta müdahale ettiği Kara ve Can'ın ifadesi doğrultusunda, kayıp Soner Yıldız ve Hasret Karataş'ın bulunması için AFAD, UMKE, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı.

 

CESETLERİNE ULAŞILDI

 

Dalgıçlar tekneyi, kıyıya 30 metre mesafede buldu. Gece görüşlü sahil güvenlik helikopterinin destek verdiği arama çalışmaları, denizin aşırı dalgalı olması yüzünden saat 03.00'te sonlandırıldı. Bölgeki hava şartları normale dönünce arama çalışmalarına bu sabah tekrar başlandı. Dalgıç ekipleri, alabora olan teknenin yakınlarında ilk olarak, evli ve 1 çocuk babası Soner Yıldız'ın daha sonra diğer kayıp evli Hasret Karataş'ın cesedini buldu.

 

OLAYDAN ÖNCE SOSYAL MEDYADAN FOTOĞRAF PAYLAŞTI

 

Yıldız ve Karataş'ın cesedini otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Öte yandan 4 arkadaşın olaydan kısa süre teknede öz çekim yapıp Facebook'tan paylaştığı ortaya çıktı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...