KARAADA ŞENLİĞİ'NİN YEDİNCİSİ DÜZENLENDİ

BHM 14.11.2016 15:21 0 Yorum 255 Okunma

Bodrum’da yöre kültürünün yaşatılması amacıyla düzenlenen Karaada Şenliği'nin yedincisi gerçekleştirildi.

Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Bodrum Belediyesinin katkıları organize edilen etkinliğe, yaklaşık 500 kişi katıldı.

 

Katılımcılar, sabah saatlerinde tur tekneleriyle yaklaşık 3 mil uzaklıktaki adaya geçip önce kahvaltı yaptı, ardından uzun ve kısa mesafeli iki ayrı güzergahta doğa yürüyüşüne katıldı.

 

Doğanın korunmasına dikkat çekmek amacıyla sahilde kıyı temizliği de yapılan etkinlikte, şairler şiir okudu. Bodrumlu ressamların eşliğinde " Bodrum" temalı resim ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü'nün standında el baskı tekniği uygulaması yapıldı.

 

Etkinliği düzenleyen derneğin başkanı Mehmet Melengeç, yöre kültürüne sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Melengeç, etkinliği ulusal boyuta taşımak için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğiyle "gençlik ve doğa merkezi" projesi planladıklarını belirtti.

 

Denizde de şenlik kapsamında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi sporcuları yarıştı. Vatandaşlar geri dönüş yolculuğu öncesinde piknik havasında geçen etkinlikte yöresel müzikler eşliğinde eğlendi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...