İNSAN KONULU ESERLERİNİ SERGİLEDİ

BHM 07.07.2017 10:31 0 Yorum 475 Okunma

Bodrum’da Hanefi Yeter'in 'Avun-ma' ismini verdiği resim ve heykel sergisi açıldı.

Bodrum Belediyesi Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi Hanefi Yeter'in 'Avun-ma' sergisine ev sahipliği yaptı. Yeter'in özellikle son iki senede yaptığı resimlerin ve heykellerin yer aldığı serginin açılışına Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi Sanat Kurulu Başkanı Devlet Sanatçısı Devrim Erbil, sanat kurulu üyeleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Erol Turgut, Bodrum Belediyesi koordinatörlerinden Hüseyin Çakaloğlu ve Mehmet Kocair, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Osman Küçükyüzbaşı, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay da katıldı. Sergi açılışında konuşan Devrim Erbil, Yeter'in kendisinin öğrencisi olduğunu belirterek, "Bu sergide kendi çizgisine yeni katkılar getirdiğini, sanatını her zaman geliştirdiğini, üstelik sadece tual üzerinde renklerle ve fırçalarla uğraşmak değil, heykel sanatına yöneldiğini ve resimle heykeli birleştirdiğini görmek mümkün" dedi.

 

Sanatçı Hanefi Yeter, Bodrum'da olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Bu son resimlerimde yine insan odaklı, insanın sorunları, sevgileri, mutlulukları, doğayla ilişkisini yan yana getirmeye çalıştım. Kah bir türkü bana eşlik etti onun sözünden yola çıkarak bir resim yaptım kah okuduğum bir sözün beni içine çektiği zaman algıladığım bir takım şeyleri resmetmeye çalıştım. Onları izleyicilerimle paylaşmaya çalışıyorum. Acaba ne kadar ulaştırabiliyorum, ulaştıramıyorum bilemiyorum. Genellikle son dönemde yaptığım resimleri ahşap üzerine çalışıyorum. Malzeme olarak daha çok ahşap tercih ediyorum. Köşede de, ben bir defter hastasıyımdır, her gün sabah akşam deftere resim yaparım. Orada deftere yaptığım eskizleri göreceksiniz" dedi.

 

Yurt içi ve yurt dışında bugüne kadar çok sayıda kişisel ve karma sergide eserleri sergilenen Hanefi Yeter, 'Avun-ma' adlı resim ve heykel sergisiyle 10 Ağustos 2017 tarihlerine kadar 10.00-22.00 saatleri arasında sanatseverlerle Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde buluşacak.İLK YORUMU SİZ YAPIN...