İlk Fidanı Hüküm Verdikleri Mahkumlar Dikti

BHM 22.03.2017 16:19 0 Yorum 478 Okunma

Bodrum Cumhuriyet başsavcılığına tahsis edilen hatıra ormanına ilk fidanı hüküm giyen ve denetimli serbest kalan mahkumlar dikti.

Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle, Yalıçiftlik Mahallesinde geçtiğimiz yıl binlerce ağacın yandığı ormanlık alan  Bodrum Orman İşletme şefliğince  Bodrum  Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ağaçlandırma sahası olarak tahsis edildi.  Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının ağaçlandırma sahası olan bölgeye ilk olarak denetimli serbestlik yasasıyla tahliye edilen hükümlüler fidan dikti. Hakimler, savcılar ve hükümlüler aynı bölgeye gelerek Cam ağacı dikti. Etkinliğe  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz,  Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, savcılar, Hakimler, daire amirleri ve Denetimli serbest bırakılan mahkumlar katıldı.  Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman ve denetimli serbest bırakılan mahkum beraber cam ağacı fidanını toprakla buluşturdu.

 

Yaklaşık bin cam fidanının dikildiği etkinlik sonrasında kısa bir açıklama yapan  Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman Ormanların önemine değinerek, "Orman haftası münasebetiyle, Cumhuriyet Başsavcılığımız bünyesinde ki Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün organizesinde, Yalıçiftlik bölgesindeki yanmış orman alanında Adliyede görevli Hakim ve Savcılarımız, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ve hükümlülerle birlikte ağaçlandırma çalışmasına fidan dikerek katkı sunmak istedik.  Bodrum Kaymakamımız Sn. Bekir Yılmaz 'a, Hakim ve Savcı meslektaşlarıma, Koruma Kurulu Üyeleri Daire Amiri ve STK temsilcileriyle, Kolluk amirlerine katılımlarından ötürü; etkinliği programlayan İnfazdan sorumlu Savcımız Ercan Türkol ve Denetimli Serbestlik Müdürümüz Ruşen Doğan 'a, Orman işletme şefimiz Mutlu Mercan'a emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. 557 km ye sahip  Bodrum ilçemizin esasında yüzde 61'lik arazisi orman alanıdır. Ancak son yıllarda çıkan orman yangınları nedeniyle orman örtüsünde kimi alanlarda maalesef azalma yaşanmıştır. Milli servetimiz olan ormanları korumak her vatandaşın görevidir. Bizlerde bu bilinçle hareket ettiğimizi göstermek adına bugünkü etkinliği planladık. Unutulmamalıdır ki ormanlar geleceğe bırakılacak en önemli mirastır." dedi.


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...