Halkoyunları Rüzgarı

BHM 02.05.2017 14:38 0 Yorum 507 Okunma

Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler arası Sitilize ve Artistik Dal Halk Dansları Türkiye Finalleri'nin Sitilize Dal Şampiyonası Bodrum Resort Park Otel'de gerçekleştirildi.

Geceye  Türkiye Üniversite Sporları Başkanı Prof.Dr. Kemal Tamer,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Rektör Yardımıcısı Prof.Dr.Yusuf  Ziya Erdil ve  Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, birlikte katıldılar.

Stilize dalda 16 Artis dalda 13 olmak üzere 29 üniversitenin yer aldığı  Türkiye Finallerin de otelde bulunan yabancı turistlerde bir hayli keyifli bir gece yaşadılar.

Geçtiğimiz yıl UNİLİG gibi dev bir organizasyonunda ilimizde yapıldığına dikkat çeken  Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Bu gün  Muğla  Menteşe'de 1000 den fazla katılımcı ile Oryantiring Şampiyonamız,  Bodrum'da 500 den fazla katılımcı ile  Türkiye Enduro Şampiyonası, Dalyan'da 1000 den fazla katılımcı ile Açık Su Yüzme Yarışması ve Son olarakta  Bodrum da 29 Üniversiteden 1500' e yakın sporcu, Antrenör, idareci, Hakem, seyirci Halk Dansları  Türkiye Finali için ilimize geldi. Diğer irili ufaklı faaliyetlerle bu hafta sonu ilimizde 5000'e yakın sporcuyu misafir ediyoruz. Dedi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Kemal Tamer'e ÜNİLİG Madalyalarının yer aldığı özel bir tablo hediye eden  Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, destekleri için teşekkür etti.
Muğla ilinin her türlü faaliyetin altından başarı ile kalktığı için Büyük organizasyonlarda  Muğla'yı tercih ettiklerini söyleyen  Türkiye Üniversiteler Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Kemal Tamer ise desteklerinden ötürü Sayın İl Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum dedi.

 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...