HALKOYUNLARI EKİPLERİ HAYRAN BIRAKTI

BHM 20.03.2017 09:26 0 Yorum 376 Okunma

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü, Türkiye Halkoyunları Federasyonu Kulüplerarası Muğla İl Yarışması Bodrum’da yapıldı.

2017 Yılı faaliyet programında yer alan Halkoyunları Federasyonu Kulüplerarası İl Yarışması, 4 kulüpten 5 ekibin katılımıyla  Bodrum'da gerçekleştirildi. Yarışmada yaklaşık 120 öğrenci geleneksel düzenlemesiz dal ve geleneksel düzenlemeli dalda gösterilerini sergilediler. Dereceye giren ekipler 6-7 Mayıs tarihinde  Bodrum'da gerçekleştirilecek grup yarışmasında  Muğla'yı temsil etme hakkı kazandı.

 

Yarışmaya katılan kulüplerin açılış seromonisi ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan  Türkiye Halkoyunları Federasyonu  Muğla İl Temsilcisi  Cem Kaytan,  Bodrum halkoyunları organizasyonlarına çok iyi ev sahipliği yaptığını ve halkoyunlarını sahiplendiğine işaret ederek "Bu yarışma çok anlamlı bir günde yapılmakta. 18 Mart'ın önemini  Türkiye'de yediden yetmişe herkes biliyor.  Çanakkale Zaferi'nin 102. Yılında dedelerimizin, ninelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz" diye konuştu.

 

Milas Folklör Araştırma Kulübü (MİFAD),  Bodrum Yörük Obası Spor Kulübü,  Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Spor Kulübü ve  Bodrum Folklör Araştırma ve Turizm Spor Kulübü'nün mücadele ettiği yarışmada öğrencilerin sergilediği oyunlar coşkuyla izlendi.

 

Her ekibin yaklaşık 10 dakika sahnede kaldığı yarışma sonunda hakemler ekiplerin performanslarını değerlendirdi. 6-7 Mayıs tarihinde  Bodrum'da yapılacak olan grup yarışmasında, Minikler Kategorisinde Karya Çiçekleri Spor Kulübü, Yıldızlar Kategorisinde  Bodrum Yörük Obası Spor Kulübü, Gençler ve Büyükler Kategorisinde ise  Milas Folklör Araştırma Kulübü  Muğla'yı temsil etme hakkı kazandılar.

 

Yarışma sonunda ekiplere kupa ve madalyaları verildi. 


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...