GAZİLERDEN ZEYTİN DALI’NA DESTEK

BHM 31.01.2018 11:15 0 Yorum 702 Okunma

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Külcü, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütlerine yönelik Afrin'deki 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek verip, ihtiyaç olması halinde cephede göreve hazır olduklarını söyledi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi tarafından TSK'nın Afrin'deki operasyonuyla ilgili açıklama yapıldı. Dernek binasında açıklama yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Külcü, "Türkiye'ye yönelik sınır güvenlik tehdidini ortadan kaldırılması için yapılması zorunlu hale gelen 'Zeytin Dalı Harekatı'nı canı gönülden destekliyoruz. Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölmek ve parçalamak isteyen ABD, FETÖ ve işbirlikçileri Suriye sınırında PKK, PYD, YPG, DEAŞ ve buna benzer örgütlerle sinsi planlar içinde her türlü alçaklığı ve kalleşliği yapmaktadır. Bu harekat; atılması gereken çok önemli ve kritik bir adımdı. Türkiye'nin sınır güvenliği, ülkemizin ve milletimizin bekası ile menfaatleri için kaçınılmazdı. Vatanlarından ayrılmak zorunda kalan milyonlarca mazlum insanın geri dönmesi için, ülkemizin terörist unsurlarla komşu olmaması için, ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit edilmesinin önüne geçilmesi için, bölgedeki insanlara zalimlerin zulmüne sona ermesi için başlatılan bu harekatı devletimizin ve kahraman ordumuzun en iyisi şekilde yaptığından ve yapacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Bu şanlı milleti tanımayanlar, ders almak isteyenler bizi tanımak için kendi tarihlerine bir baksınlar. Sinsi emelleri için 15 bin kilometre mesafeden gelen mazlum milletlere zulüm eden emperyalist güçlerden icazet alacak değiliz. Böl, parçala, yönet anlayışına geçit vermeyeceğiz. Yeter artık. Sabrımız kalmadı. Gerekirse Fırat'ın batısı, doğusu değil Kandil'e kadar gidelim. Bebek katillerinin inlerini başlarına yıkalım" dedi.

 

İhtiyaç duyulması halinde göreve hazır olduklarını da belirten Külcü, "Eğer bize ihtiyaç olursa tekrar gazi olmak, hatta şehit olmak için milletimizin ve devletimizin her zaman emrinde olduğumuzu önemle ifade ve beyan ediyoruz. Bundan şeref duyarız.  Allah devletimizin, milletimizin ve kahraman ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Düşmanlarımızı kahrı perişan eylesin. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz büyük Türk milletine sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz" diye konuştu.İLK YORUMU SİZ YAPIN...