Eşsiz Bodrum, Kayseri'de

BHM 12.05.2017 11:51 0 Yorum 706 Okunma

Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı,  Mimar Sinan'ın memleketi  Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı  Kurşunlu Camii karşısında Kayserililer ile buluştu.

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş,  Bodrum TIR'ını ziyaret ederek çalışma hakkında bilgiler aldı.  Mersin'in ardından  Kayseri'ye geçen TIR, Cumhuriyet Meydanında yer alan ve  Mimar Sinan tarafından yaptırılan  Kurşunlu Camii karşısında misafirlerini ağırladı. Gittikleri bölgelerde  Bodrum'un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan ekip, Anadolu halkının misafirperverliğinin ve ilgisinin onları çok mutlu ettiğini belirtti.

Yola çıktığı günden bugüne 26 şehre uğrayan Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı, Kayserili misafirleri ile buluştu. Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından Kayserililere proje ve  Bodrum hakkında bilgiler verildi. BODER Yönetim Kurulu üyesi Vedat Öncel, proje kapsamında  Kayseri'de bulunan Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ında çalışmalara katıldı. TIR'ı gezen vatandaşlar, üç boyutlu tanıtım filmini de izledi.

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş,  Bodrum Tanıtım TIR'ını ziyaret ederek "Bilindiği gibi birkaç senedir turizmde olan sıkıntıyı aşmak için yerli ve yabancı turist kapasitesi olan  Ege ve  Akdeniz bölgesindeki şehirlerimiz Anadolu'ya açıldılar. İç turizmi canlandırmak ve iç turizmden pay almak için. Tabi doğrusu da bu, iç turizmi canlandırmak için insanlarımızı teşvik etmek lazım; tatil yapmaları için böylelikle geliştirmek lazım. Hem insanımız gezsin görsün kendi bölgelerimizi  Bodrum'da böyle bir proje geliştirmiş. 30 il gezecekler.  Kayseri de bu illerden biri, dün akşam buraya geldiler. Bugün ve yarın burada tanıtım yapacaklar hemşehrilerimizle buluşacaklar ve yarın akşam da buradan  Ankara'ya geçecekler. Bizde ev sahibi olarak kendilerine yardımcı olmak için buradayız." dedi. TIR'ı gezen Taymuş,  Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır'dan proje hakkında bilgiler aldı.

Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı ziyaretine gelen misafirlere teşekkür ederek, "Biz de bu vesileyle  Kayseri'de Kayserililer ile buluşarak merak ettikleri soruların cevaplarını vermek, daha önce gelmiş olanlara  Bodrum'u anlatarak gelmelerine tekrar vesile olmak amacıyla çalışıyoruz. Ben, burada Anadolu halkına ve Kayserililere vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bize destek veren başta İl Kültür ve Turizm Müdürümüze ve sizlere çok teşekkür ediyoruz" dedi.

TIR'ı ziyaret eden misafirlere  Bodrum'un simgesi olan  Bodrum Mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi.

30 ile gitmesi planlanan Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı bugüne kadar  Aydın,  İzmir,  Balıkesir,  Eskişehir,  Bursa,  Çanakkale,  Edirne,  Tekirdağ,  İstanbul,  Kocaeli,  Zonguldak,  Bartın,  Samsun,  Ordu,  Trabzon, Rize.  Artvin,  Kars,  Erzurum,  Sivas,  Malatya,  Diyarbakır,  Hatay,  Adana,  Mersin,  Kayseri'ye gitti. TIR,  Kayseri'nin ardından  Ankara,  Konya,  Antalya ve  Denizli illerini de ziyaret ederek  Bodrum'u anlatacak.İLK YORUMU SİZ YAPIN...