EGE'Yİ ANKARA'YA TAŞIDIK

BHM 09.11.2016 08:10 0 Yorum 526 Okunma

'9.Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri'' etkinliği, Ankara'da faaliyette bulunan; Afyon, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa ve Muğla illerimizin oluşturduğu Egem Platformu Dernek ve Vakıflarının çalışmaları ile gerçekleşiyor.

Etkinlik 10–13 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirilecek.

4 gün sürecek olan etkinliklerde Ankara'lı ve çevre illerden gelecek vatandaşlar Egenin eşsiz doğası, Turizmi, Sanatı, Sosyal ve Kültürel hayatı, Ticaret ve sanayii, her yönüyle Ege bölgemizi tanıyacaklar.

 

Kültür Merkezinin içerisine kurulacak stantlarda bölgenin, Valilikleri, İl ve İlçe Belediyeleri, Kaymakamlıkları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Borsalar, Yöresel El Sanatları, Üreticileri, Basın Kuruluşları, Kültür ve Sanat insanları, Doğa Sporları kulüpleri yöre kültürünü sergileyip, Egenin güzelliklerini ziyaretçilere, doyasıya yaşatacak.

Zengin bir tarihi geçmişe ve kültürel miras varlığına sahip Ege Efes, Didim, Karun Hazineleri, Afrodisyas, Bergama, Miletos, Priene, Aigai antik kentleri, doğa harikası sahilleri, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Didim, Kuşadası, Çeşme ve Bodrum Yat Limanları ziyaretçileri büyüleyecek.

 

Zeybek halk oyunları gösterileri, Ege Türküleri, Şiir dinletileri, Sergiler, ziyaretçilere keyifli saatler geçirmelerini sağlayacak. Bunun yanı sıra Ege bölgesinin yöresel yiyecekleri, Zeytin, Zeytinyağı, İncir, Üzüm, Pekmez, Tarhana, Deve Sucuğu, Lokum, Mesir Macunu, Leblebi, Kaymak, İzmir Tulumu ve Kumrusu, Turunç reçelleri en tazesi en doğalı ile tezgahlarda yerini alacak.

 

Etkinliğin açılışı 10 Kasım Saat 10.00'da yapılacak ve Dört gün boyunca Ankara Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 

Ankara'da bulunan ve 19 yıldır İlimizi en güzel şekilde tanıtmaya ve yaşatmaya çalışan İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği (Ankara'da Yaşayan İzmir'liler) sizleri bekliyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...