Donanmanın Çıkarma Gemisi 'Ç 155' Kardak Önlerinden Geçti

BHM 12.05.2017 11:23 0 Yorum 342 Okunma

Gümüşlük’deki açıklarındaki Kardak Kayalıkları'na akşam gelen 'Ç 155' borda numaralı Türk çıkarma gemisi, bir süre sonra Kuşadası yönüne hareket etti.

Gümüşlük'e 3.5 mil uzaklıktakiKardak Kayalıkları'nda geçen ocak ayında gergin anlar yaşayan Türk ve Yunan sahil güvenlik botları, bölgedeki bekleyişini sürdürüyor. Yunan ekipleri,  Bodrum'un Yalıkavak,  Turgutreis ve merkez limanlarından hareket ederek  Yunanistan'a ait  İstanköy ( Kos),  Kilimli (Kalimnos) ve Leros adalarına giden küçük yatlar dahil olmak üzere dev motor yatların tamamında güvenlik ve belge kontrolü yapılıyor. Yatlar titizlikle aranıyor.

Bölgeye dün akşam gelen Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait 'TCG Ç 155' borda numaralı çıkarma gemisi, gözleri bölgeye çevirdi.  Marmaris yönünden gelen ve  Kardak Kayalıkları'nın 100 metre önünden geçen 60 metre uzunluğundaki 20 subay ve askerin bulunduğu gemi, daha sonra  Kuşadası yönüne hareket etti.

Çıkarma gemisi 'Ç 155'in geçişi sırasında  Yunanistan'ın Kalalimnos Adası önünde konuşlu Yunan sahil güvenlik botunun hareket etmeden durduğu görüldü.İLK YORUMU SİZ YAPIN...