DENİZE EN ÇOK MAVİ YAKIŞIR

BHM 16.03.2017 09:30 0 Yorum 372 Okunma

Bodrum Belediyesi'nin "Denize en çok mavi yakışır" sloganıyla deniz dibi temizliği devam ediyor.

Bodrum Belediyesi'nin "Denize en çok mavi yakışır" sloganıyla deniz dibi temizliği devam ediyor. Deniz dibini temizleyen dalgıçların kilolarca çöp çıkarırken en ilginci ise 4 adet araç lastiği ile teyp ve şezlong oldu.

 

Toplumda çevre bilincini artırmak için  Bodrum Belediyesi tarafında düzenlene deniz dibi temizliğinde bu hafta  Akyarlar koyunda deniz dibi temizliği yapıldı.  Bodrum Belediyesinin 10 kişilik dalış Ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yaklaşık 500 kg atık çıkarıldı. Çıkan atıkların içerisinde 4 adet araç lastiği, bir adet teyp, şezlong, sandalye ve çok sayıda içecek kutusu, cam şişe denizden çıkarıldı. 3 saat boyunca deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar etkinliğe gelen öğrencilere çevre temizliği hakkında bilgi verdi.  Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ayrıştırılan ve ölçümleri yapılan atıklar, kamyonete yüklenerek atık merkezine götürüldü.

 

Çalışmalar, daha sonraki haftalarda ise  Turgutreis, Kadıkalesi,  Gümüşlük, Yalıkavak,  Gündoğan, Küçükbük,  Gölköy, Türkbükü, Torba ve Bardakçı koyları ile son olarak  Bodrum merkezde olmak üzere 18 koyda gerçekleştirilecek. "Denize En Çok MAVİ yakışır"  Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Kampanyası geçen yıl  İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından "Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü" ile onurlandırılmıştı.


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...