CUMHURİYET 93 YAŞINDA

BHM 29.10.2016 15:30 0 Yorum 458 Okunma

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Muğla'nın ilçelerinde tören düzenlendi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Muğla'nın ilçelerinde tören düzenlendi.

Bodrum Şehir Stadı'nda düzenlenen törene, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un yanı sıra, gaziler, öğretmenler, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin ardından öğrenciler çeşitli halk oyunları gösterisi sundu.

 

Düzenlenen törenlerde Türkiye'de yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan bazı bilim insanlarının da olduğu fotoğraflar öğrenciler tarafından taşındı.

 

Öğrencilerin taşıdığı saha içerisinde açılan Türk bayrağı izleyenlerden alkış aldı.

 

Program daha sonra bando takımı eşliğinde yapılan tören geçişiyle son buldu.

 

FETHİYE

Fethiye İlçe Stadı'nda yapılan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

Statta lise öğrencilerinin gösterisi vatandaşlar tarafından alkış alırken, Türk Hava Kurumu pilotu Arif Kemal Buhara, paramotoruna bağladığı Türk bayrağı ile tören alanının üzerinde uçtu.

 

YATAĞAN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Yatağan ilçesinde tören düzenlendi.

 

Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan'ın makamında tebrikleri kabulüyle başlayan tören, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla yapılan "Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı" yürüyüşü ile sürdü.

 

Yürüyüşün ardından Kaya Köstepen Şehir Stadında tören düzenlendi.

 

Törene Kaymakam Özkan, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Tuncel Bingöl, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Tören, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödüllendirilmesi, okçuluk ve halk oyunları gösterisiyle son buldu.

 

MİLAS

Milas'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları şehir stadında gerçekleştirildi.

 

Törende konuşan Milas Kaymakamı Fuat Gürel, cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğunu kaydederek, vatandaşların bayramını kutladı.

 

Kutlamalar, öğrencilerin geçit töreniyle son buldu.İLK YORUMU SİZ YAPIN...