Çözüm için herşeyi yapıyoruz ama…

BHM 05.07.2017 14:39 0 Yorum 507 Okunma

Bodrum’da geçtiğimiz hafta çıkan ve dumanıyla halen devam eden çöplük yangını, büyük tartışmalara yol açtı. CHP İlçe Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk basın toplantısı düzenleyerek cevap verdi. Öztürk her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ve kendi görev süresi için Bodrum’un çöp sorununun çözüleceğini söyledi.

Bodrum’da geçtiğimiz hafta çıkan çöplük yangını, her zamanki gibi büyük tartışmaları beraberinde getirdi. CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen’in yaptığı açıklamasında Bodrum’da çöplük alanıyla ilgili tahsislerin hükümet tarafından yapılmadığı, çöplük alanı diye gösterilen yerlerin kabul edilmediği ve önlerine her zaman zorluk çıkarıldığı açıklamaları üzerine Ak Parti Muğla Milletvekili bir basın toplantısı düzenledi. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya ilçe başkanı Macit Gündoğdu, yönetim kurulu üyeleri ve bazı partililer de katıldı. Nihat Öztürk çöp problemine kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını belirterek; “Bodrum’un her türlü sorununda elimizi taşın altına sokuyoruz. Yol, su, arıtma problemlerini es geçmedik. Çöp sorununu da es geçmeyeceğiz” dedi. Nihat Öztürk geçtiğimiz günlerde çöp alanında yaptığı açıklamada kendisini eleştiren CHP Bodrum İlçe Başkanına da cevap verdi. Öztürk kimsenin sorunun çözümü için kendisine gelmediğini belirterek; “Mumcular’da ki alanın altında tarihi şehir çıktı. Tarihi eserin üstüne nasıl çöplük yapacaksınız? Mevcut yere tahsis yapılmadığı ve bunu bizim engellediğimiz söyleniyor. Böyle bir şey mümkün değil. Mevcut yer için önümüzdeki hafta Anıtlar Kurulu toplanacak ve büyük ihtimalle olumlu yönde karar çıkacak. Çevre konusunda asla siyaset yapmıyoruz. Amacımız Bodrum’un bu görüntüden bir an önce kurtulması” dedi.

 

ÇÖPLÜK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIN, HİZMET EDİN

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, çöplük sorununun muhatabının Muğla Büyükşehir Belediyesi olduğu halde, Ak Parti olarak sorunun çözümü için her türlü işbirliği ve desteğe açık olduklarını belirterek; “Mumcular’da 6 bin ağacın kesilmesine karşı çıktım. Sonuçta o alanın altında antik kent çıktı. Torba’da ki mevcut yerin tahsisini engellediğimiz söyleniyor. Ama tahsisi olmamasına rağmen yıllardır orası kullanılıyor. Bodrum’un sorunlarını çözmekten aciz olanlar, problemi taca atarak üzerlerinden atmak istiyorlar. Bu doğru bir yaklaşım değil. Sonuçta bu sorunun muhatabı CHP’li Büyükşehir belediyesidir. Buna rağmen bizde sorunun çözümü için herşeyi yapıyoruz. Orman Bakanlığı ile görüştüm. Bakanlık konuya el attı. Önümüzdeki hafta Anıtlar Kurulundan olumlu yönde karar çıkmasını bekliyoruz. Benim hassasiyetim çevreyle ilgili. Keşke aynı hassasiyeti kendi dönemlerinde gittikçe betonlaşan Bodrum için gösterselerdi” dedi.

 

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE ZAMAN KAYBEDECEĞİNİZE HİZMET YAPIN

CHP Genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da İstanbul’a başlattığı Adalet yürüyüşüne katılan partilileri de eleştiren Öztürk; “FETÖ’cülerle, terör örgütleriyle kolkola yürüyeceğinize gelin bölgenize hizmet edin. Bodrum’un çözmeniz gereken bir çok sorunu varken sizler Adalet yürüyüşünde zaman kaybediyorsunuz. Bölgenize gelin, sizden beklenen hizmetleri yapıp sorunları çözün. Sorunları çözmek konusunda sizinle her zaman işbirliğine hazırız. Siz gelemezseniz biz size gelmeye hazırız. Yeter ki sorunlar çözülsün” dedi.

 

İSTANBUL’UN ÇÖPÜ ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANI YAPMIŞTI, SIRA MUĞLA’DA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda İstanbul’un çok büyük çöp sorunları olduğunu söyleyen Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk; “İstanbullular bu çöp dağları ve alt yapı sorunlarından yıllarca kurtulamadılar. Bu sorunlar nedeniyle Erdoğan büyükşehir belediye başkanı oldu. Ve sorunlar bir bir çözüldü. Umarım Bodrum’da yıllardır yaşanan çöp ve alt yapı sorunları da il ve ilçede Ak Partili isimleri belediye başkanı yapacak” dedi.

 

Nihat Öztürk kendi görev süresi içinde Bodrum’un çöplük sorununun çözüleceği sözünü de verdi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...