CHP'LİLER 95. KURULUŞ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

BHM 12.09.2018 14:28 0 Yorum 349 Okunma

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Bodrum Azka Otel'de bir etkinlik düzenlendi. 

Azka Otel’de gerçekleşen etkinliğe CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay, İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe ve Başkan Yardımcısı Taner Uslu ile çok sayıda partili katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İçişleri Eski Bakanı Hasan Fehmi Güneş’in CHP’yi anlattığı video gösterimi yapıldı. 
 
Etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Başkanı Recai Seymen, 24 Haziran seçimlerinde görev yapan herkese teşekkür etti. Seymen, “Partimiz Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk cemiyetlerinin kurtuluş savaşını örgütlemek ve yönetmek için 4 Eylül 1919’da Sivas kongresi ile başlayıp, 9 Ekim 1923’te Cumhuriyet Halk Fırkası olarak kurulması ile sonuçlandı. Daha sonra 15 Ekim 1927’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Ekim’de başlayıp 20 Ekim’de büyük nutku okuyarak Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik CHP’nin dört temel ilkesi olarak benimsendi. 10 Mayıs 1931 tarihinde bu 4 ilkeye Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri eklenerek partimizin simgesi haline gelen 6 ok, 6 ilke partimizin tüzüğüne, programına girdi” dedi. 
 
Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe ise “Çınar çok büyük, gövdesi sağlam. Yanız çınarın filiz vermesi lazım. Yani gençler lazım. Bol filizli, bol çiçekli ulu bir çınar” diye konuştu. 
 
Etkinlikte 24 Haziran seçimlerinde sandık başında görev yapan partililere teşekkür belgesi verildi. 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...