CHP ADAY ADAYLARINI MÜLAKATA ÇAĞIRDI

BHM 27.11.2018 10:28 0 Yorum 371 Okunma

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerle ilgili CHP, tüm ilçelerdeki aday adaylarını mülakat için Muğla’ya çağırdı.

Genel Merkezden gelen Gökhan Zeybek başkanlığındaki bir heyet yaklaşık 70 aday adayıyla ayrı ayrı görüşmeler yapıyor. Bodrum'dan 8 aday adayı da bu görüşmeler için Muğla’da bulunuyor. Recai Seymen, Mustafa Saruhan, Taner Uslu, Mehmet Özalın, Ali Öztürk, Refik Ülgen, Ahmet Aras ve Kemal Güneri bugün Muğla'da genel merkez yöneticilerine kendilerini ve projelerini anlattı. 
 
Bodrum İlçe Başkanlığı'nın da görüşlerini bir rapor halinde heyete vereceği öğrenildi. Bodrum İlçenin daha önce ilan ettiği üzere sandıkla temayül yoklamasında ısrarlı olduğu biliniyor. Ancak Aday adaylarının bu konuda nasıl bir tavır alacakları ise merak ediliyor. Daha önceki açıklamalarında ısrarla önseçim isteyen aday adaylarının, bu konuda heyetten de aynı talepte bulunacakları tahmin ediliyor. 
 
6 Aralık'ta Parti Meclisinde açıklanacak belediye başkan adayları arasında Muğla büyükşehir ve ilçe belediyelerinin olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Öte yandan bazı gözlemciler Muğla ve ilçelerinin en son açıklanacak yerlerden olma ihtimalinin yüksek olduğunu iddia ediyor. 
 
CHP'nin aday belirleme yöntemiyle ilgili sokakta görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlar ise çoğunlukla “en iyi yöntemin sandık olacağını” belirtiyorlar. 
 
CHP'de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar 4 aday başvuruda bulundu. Mevcut Başkan Dr. Osman Gürün, Eski Milletvekili Nurettin Demir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya büyükşehir başkan adayı olmak için yarışıyor.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...