CHARTER UÇAK SEFERİ BODRUMLU TURİZMCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BHM 17.10.2016 09:40 0 Yorum 418 Okunma

Bodrum'a son bir haftada 8 ayrı charter uçak seferi ile gelen yaklaşık bin 400 turist turizmcinin yüzünü güldürdü.

Gümbet sahilini dolduran Avrupalı turistlerin görüntüsü yaz aylarını aratmadı. Bodrum'da 26 derece hava sıcaklığı, 21 derece deniz suyu sıcaklığı nedeniyle turistler bol bol güneşlendi, genç İngiliz ve Hollandalı turistler bol bol su sporları yaptı. Görüntüler Bodrum'un Temmuz ve Ağustos aylarını aratmadı. Londra'dan tatile gelen ve bir bankada müşteri temsilciliği yapan 35 yaşındaki Claire Woodsback, "Bodrum'a sekizinci kez tatil için geliyorum. İlk kez ekim ayında geldim ancak bu aylar gerçekten çok güzelmiş, hava deniz ortam çok güzel. Krizler nedeniyle Avrupalı turistte Türkiye için biraz gerginlik var. Ancak, Türkiye kendisini iyi anlatırsa bu sıkıntıyı aşar" dedi.

 

'ÖNEMLİ OLAN ÇÖZÜM ÜRETMEK'

 

Gümbet Mahallesi'nde Sami Otel'in yöneticisi 53 yıldır turizm ile uğraşan 77 yaşındaki Sami Akbaş ise şunları söyledi:

 

"Turizmde her şeyi krizlere, savaşlara bahanelere bağlamak kolay. Önemli olan çözüm üretmek. Bodrum'da 50 yıl önce otel yoktu turistleri evlerde ağırlıyorduk. Şimdi, 'Tesis var turist yok' diyorlar. Bu bahane değil, bakın ekim ayının ortasında benim otelde 400 turist var. Yüzde 70 İngiliz, yüzde 20 Hollandalı ve yüzde 10'u da Belçikalı. Kimse moralini bozmasın, charter uçaklar ve acentelerle anlaşma yapsınlar, ancak fiyatı da düşürmesinler. Şu anda otelimizdeki turistler yaşamlarından çok memnun. 28 Ekim'e kadar otelimiz dolu."

 

Sami Akbaş, son bir hafta içinde Bodrum'a charter uçak seferleriyle bin 400 turist geldiğine de dikkati çekti.İLK YORUMU SİZ YAPIN...