CENAZEDE GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

BHM 11.03.2017 12:17 0 Yorum 442 Okunma

Bodrum'da, 9 yıllık evliliğin ardından 2 ay önce boşandığı eski eşi M.T.'nin bıçaklayarak öldürdüğü Gizem Olgun, son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazına; acılı baba Cevat Olgun, lise öğrencisi kardeşi Umut Olgun, yakınları ve akrabaları katıldı. Cenazede gözyaşları sel oldu.

 

VAAZDA KADIN KONUSU

 

Cenaze namazı öncesinde, cuma namazı nedeniyle verilen vaazda 'kadına şiddet' konusu işlendi. İmam vaazda, "Kadınların dövülmediği, kadınların alınıp satılmadığı, kadınların meta olarak kullanılmadığı dünya arzu ediyoruz. İşte böyle kötülüklerin önünü alabiliriz. Dün anasına söveceksin, yetmedi ağzını burnunu kıracaksın, yetmedi öldüreceksin, sonra  8 Mart'ta çiçek takdim edeceksin. Hadi be oradan" dedi.

 

BABA, KIZINI TABUTUNU OKŞADI

 

Gizem Olgun'un babası Cevat Olgun ise bir an olsun kızının tabutunun başından ayrılmadı. Elini de bir an olsun tabuttan çekmeyen Olgun, kızını okşar gibi tabutunu okşadı. Tabunun başına konulan sümbülü de okşayan Cevat Olgun, gözyaşı döktü.

 

Cuma namazının kılınmasının ardından, cenaze namazı kılındı. Namaza katılanlar tabuttu omuzlayarak, 100 metre ilerideki Yalıkavak Mezarlığına elden ele taşıdı. Bu sırada tabutun arkasından yürüyen kadınlar, kadına şiddeti protesto ederek, slogan attı. Mezarlıkta, "Kadına şiddete hayır", "Kadına uzanan eller kırılsın", "Olmaz de, dur de kadına şiddete son ver" sesleri yükseldi.

 

PEDEGOG GÖREVLENDİRİLDİ

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Muğla İl Müdürlüğü tarafından, 8 yaşındaki çocukları O.T.'nin olaydan haberdar edilmesi için psikolog ve pedagog görevlendirildi. Pedagog tavsiyesi ve yönlendirmesi üzerine, annesinin öldüğünü O.T.'ye birinci derece yakını olan dedesi Cevat Olgun'un anlattığı öğrenildi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...