BU KEZ EYLEMİNİ DENİZ ÜZERİNDE YAPTI

BHM 28.02.2017 09:58 0 Yorum 381 Okunma

Eylemci öğretmeni bu kez sahil güvenlik gözaltına aldı

Bodrum’da da kendisi gibi Eğitim-Sen'li 8 öğretmenle birlikte meslekten ihraç edilen ilkokul öğretmeni  Engin Karataş, eylemini denizde gerçekleştirince bu kez polis yerine sahil güvenlik ekiplerince gözaltına alındı.

 

Bodrum'daki  Güler Mustafa  Kızılağaç İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olan evli ve 1 çocuk babası  Engin Karataş, geçen  29 Ekim'deki kanun hükmünde kararnameyle kendisi gibi Eğitim- Sen'li 8 öğretmenle birlikte ihraç edildi. Bir ayı aşkın süredir Belediye Meydanı'nda eylemler gerçekleştiren  Karataş, bu kez eylemini denizde yaptı. Üzerine 'İşimi ekmeğimi geri istiyorum' yazılı bir önlük giyen  Karataş,  Bodrum Limanı içinde denize girerek, denizcilerle konuştu. Limanda yüzerek, teknelerde bulunan denizcilerle sohbet eden  Karataş,  29 Ekim'den bu yana yaşadıklarını anlattı. Anlatılanları dinleyen denizcilerin, "Ne yapabiliriz" diye sormaları üzerine  Karataş, "Fotoğrafımı çekip sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Sesimi duyurmama yardımcı olursunuz" dedi.

 

Eylem sırasında açıklama yapan  Karataş, "Sesimi duyurmaya çalışıyorum. Bunun için de farklı eylemler gerçekleştiriyorum. Bu kez denize girerek teknecilerle konuştum. Onlara derdimi anlattım. Denizciler, zor koşulları kendilerine çevirebilen güçlü insanlar. Bu nedenle onlara yaşadıklarımı paylaştım. Sesimi duyurmak için bu yolu seçtim. Her gün farklı bir şey yapmaya çalışıyorum" dedi.

 

Liman içinde yaklaşık 1.5 saat denizde kalan  Karataş'ın yanına sahil güvenlik ekipleri botla yaklaştı. Sahil güvenlik ekibi, denizden çıkması konusunda  Karataş'ı uyardı. Teknecilerle konuşup derdini anlattığını ifade eden  Karataş, bir süre sonra eylemini sonlandıracağını söylemesi üzerine ekipler ayrıldı. Eylemini sonlandırmaması üzerine tekrar gelen sahil güvenlik ekipleri, liman içerisinde denize girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu belirterek,  Karataş'ı gözaltına aldı. Bota alınan  Karataş,  Sahil Güvenlik Komutanlığı'na götürüldü. İşlemlerinin ardından  Karataş,  Bodrum İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...