BODRUMLU ÖĞRENCİLER ÖDÜLE DOYMUYOR

BHM 16.02.2016 15:48 0 Yorum 1064 Okunma

6.sınıf öğrencisi Rüya Tokmak, müzik alanında bir başarıya imza attı.

Müzik alanında en prestijli kurumlardan biri olarak kabul edilen The Associated Board Of The Royal Schools Of Music ‘in, İngiliz Kraliyet Müzik Okulları’nın, piyano sınavını iki aşama atlayarak geçen Rüya Tokmak, sertifikasını aldı.


Rüya Tokmak’ın başarısını kutlayan Fen Bilimleri Koleji Müdürü Belma Mehter Ünsal, okullarında zenginleştirilmiş sanat eğitimi, branşlara ayrılmış çoklu spor programını, akademik programla eşgüdümlü bir şekilde yaşama geçirdiklerini anlatarak “Görsel sanatlar, müzik, spor, akademik dersler, birbirinden kopuk ve bağımsız alanlar değildir. Ülkemizde bu alanlar adeta birbirinden bağımsız çekmeceler gibi düşünülüyor. Matematik, fen gibi dersler, ana dersler müzik, spor gibi dersler ise yan dersler gibi düşünülüyor. Bu geçen yüzyılın dar eğitim algısıdır. Halbuki görsel sanatlardaki bir başarı çocuğun akademik başarısını besliyor. Nasıl kuş tek kanatla uçamaz, aynı şekilde tek bir alana yoğunlaşma sadece diğer alanlarda kısır kalmakla kalmaz aynı zamanda yoğunlaşılan alanda da alt düzeyde bir başarı getirir. Bodrum’da bu eksikliği fark ettik ve çalışmalarımızı bu algıyla yürütüyoruz. Yine gazetenizde haber olarak da yayınlanan Türkiye Minik Erkekler Kış Turnuvası’nda, ağırlıklı olarak okul öğrencilerimizin yer aldığı Bodrum Yarımada Sutopu Takımı, 23 takım arasında, 2. oldu. Müzik, spor, görsel sanatlar gibi alanlardaki başarılarla akademik ders başarıları arasında organik bir ilişki var. Mili Eğitim Bakanlığımız da bu gerçeği gördü ve özendirici olmak adına, önümüzdeki yıldan itibaren Teog sınavlarında bu alanlarda başarılı öğrencileri ek puanla ödüllendirdi.” diye konuştu.

Rüya Tokmak’ın velisi Zeynep Tokmak, “Rüya, ikinci sınıf sınavını takdir alarak geçti. Dördüncü sınıf sınavı içinse başvurusunu yaptık. Rüya’yı ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan, değerli piyano eğitmeni Gülsine Şahin’i kutluyorum.” dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...