BODRUMLU KADINLAR AYDIN ADINA TARİH YAZDI

BHM 15.05.2017 14:03 0 Yorum 1495 Okunma

Antalya’da düzenlenen Türkiye Takımlar Tenis Şampiyonası’nda Aydınlı EA Tenis Akademisi adına turnuvaya katılan Bodrumlu kadın tenisçiler, 6 günde toplam 5 galibiyet alarak Aydın’a bir ilk yaşattı.

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan Alibey Resort’ta bu yıl 12’incisi düzenlenen Türkiye Takımlar Tenis Şampiyonası’na ilk kez katılan EA Tenis Akademisi, tarih yazdı. Bodrum’da yaşayan kadın tenisçiler Pelin Gül, Münevver Şafak ve Sibel Kılıçaslan turnuvaya Aydınlı EA Tenis Akademisi adına katıldılar. 6 gün süren şampiyonada her gün oynanan 3'lü maçların, 5’ini 3-0 kazanan EA’lı tenisçiler, turnuvaya ilk kez katılan EA Tenis Akademisi’nin ismini şampiyonaya altın harflerle kazıdılar. Turnuvanın ilk günü şanssız bir kurayla organizasyonun en güçlü FED Cup oyuncusunu bünyelerinde barındıran şampiyon Sporium’la karşılaşan EA Tenis Akademisi, oynadığı 3 maçın ikisini kaybedip, birini kazandı. Daha sonra oynadığı maçların tamamını 3-0 kazanan EA Tenis Akademisi sporcuları, büyük bir başarıya imza attı. Tek tip kıyafetleri, centilmenlikleri ve güzel oyunlarıyla şampiyonaya iz bırakan EA Kadın sporcuları, herkesin takdirini kazandı.

 

EA Tenis Akademisi 35+ Kadın Takımı kaptanı Pelin Gül çok başarılı bir turnuva geçirdiklerini belirterek; “Aydın’da katıldığımız bir turnuvada EA Tenis Akademisi’nin sahibi, hocamız Engin Arslan bize bir teklifte bulundu. Böylece Türkiye Tenis Takımlar şampiyonasına EA Tenis Akademisi adına katıldık. Hem Bodrum’u hem de EA adına Aydın’ı en iyi şekilde temsil ettik. Engin Arslan hocamıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“GURUR DUYDUM”

EA Tenis Akademisi sahibi ve antrenörü Engin Arslan ise Bodrumlu kadın tenisçilerin, kendi adlarına mücadele etmelerinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “İlk defa katıldığımız bir turnuvada sporcularımız büyük başarı kazandı. Kulübümüz adına Bodrumlu sporcularımıza çok teşekkür ediyor, onlarla gurur duyuyoruz. Seneye çok daha iyi bir hazırlıkla, yine çok başarılı maçlar oynayacağımıza eminim” dedi. İLK YORUMU SİZ YAPIN...