Bodrum Vali Çiçek Suç Olaylarının Azalması Için Destek Istedi

BHM 09.05.2017 16:08 0 Yorum 305 Okunma

Bodrum’da mülki amirlerle asayiş toplantısına katılan Muğla Valisi Amir Çiçek, bu yıl geçen yıla göre turizm sezonunun daha hareketli geçeceğini söyleyerek kent huzurunun sağlanması için vatandaşların en ufak bir olumsuzluğu ihbar etmesini istedi.

Bodrum Kaymakamlığı'nda düzenlenen asayiş toplantısına  Muğla Valisi  Amir Çiçek, İl  Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan  Çetinkaya,  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Sahil Güvenlik  Bodrum Karakol Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan ile mülki amirler katıldı. Vali  Amir Çiçek, " Bodrum marka bir şehir, bugüne kadar güvenliği, huzuru ve tesislerinin kalitesi ile turizme önemli bir hizmet yapıyor. Bu nedenle 2017 yılının da böyle geçmesini diliyoruz. En büyük sıkıntılardan biri olan hanutçuluğun üzerinde duracağız. Yerli ve yabancı konuklarımız tatil yaparken kendi evindeymiş gibi huzurlu ve kendini güvende hissedecek. Bu nedenle güvenlik amacıyla 24 saat çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Geçen yıl  Muğla'daki turist sayısında yüzde 40 civarında düşüş yaşandığını ifade eden Çiçek, "Ancak geçen yılın bu dönemi ile bu yılın aynı dönemini karşılaştırdığımızda önemli bir artış olduğunu görüyoruz. Biz geçen yılın üzerinde bir turizm hareketliliği yaşanacağına inanıyoruz. Ama 2014-2015 yıllarındaki zirveyi yakalarsak sürpriz olur.  Rusya ve  Ukrayna'dan turistler gelmeye başladı. Ayrıca bu yıl Anadolu'yu karış karış gezen  Bodrum tanıtım TIR'ı iç turizmde ciddi bir katkı sağladı. Şu anda 30'u aşkın ilde tanıtım yaptık. Bu nedenle  Bodrum turizminde geçen yıla göre daha iyi bir artış olacağını tahmin ediyorum" diye konuştu.

Kentte alınan tedbirlerin asayiş olaylarını çok azalttığını belirten  Vali Çiçek, "Muğla'da asayiş olayları mükemmel seviyede, yani çok az. Tabiki bazı olaylar her yerde oluyor ona da en hızlı şekilde müdahale ediyoruz. Vatandaşlar gördükleri en ufak olumsuzluğu 155-156 ve 112'yi arayarak bilgi verirse çok daha hızlı hareket ederiz. Suça yönelecek olanlar buna cesaret edemezler" dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...