BODRUM OKUL YOLUNDA ÖLEN ASLI IÇİN OKUDUĞU LİSEDE LOKMA DÖKÜLDÜ

BHM 13.01.2017 21:04 0 Yorum 473 Okunma

Bodrum’da, yolun karşısına geçerken otomobilin çarpması sonucu ölen 14 yaşındaki Aslı Değirmen için okuduğu lisede lokma hayrı yapıldı.

Bodrum Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Lisesi 9/C sınıfı öğrencisi 14 yaşındaki Aslı Değirmen, geçen 5 Aralık sabahı okula gitmek üzere İslamhaneleri Mahallesi'ndeki evlerinden çıktı. Servis minibüsünü beklemek için Turgutreis- Bodrum karayolunun 13'üncü kilometresinde, yaya geçidinden yolun karşı tarafına geçmeye çalışan Değirmen'e, özel bir şirkette peyzaj mimarı olan 34 yaşındaki Emrah Yeşilkanat'ın kullandığı 34 PR 1082 plakalı otomobil çarptı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Aslı Değirmen, kurtarılamadı. Cenazesi aynı gün ikindide İslamhaneleri Camisi'nde kılınan namazın ardından İslamhaneleri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Aracı kaza yerinde bırakıp ayrılan, ancak bir süre sonra İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim olan sürücü Yeşilkanat ise önce sevk edildiği adliyede tutuklandı. Yeşilkanat, geçen 5 Ocak'ta, avukatının itirazı üzerine yurt dışına çıkma yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Ölümünün 40. Gününde okul arkadaşları ve sınıf öğretmeni Ertuğrul Aylak'ın girişimleriyle, okul bahçesinde lokma dağıtıldı. Aslı Değirmen'in gözü yaşlı annesi Fatma Değirmen ve babası Mehmet Değirmen ile akrabaları, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Semiz, Okul Müdürü Hakan Camcıoğlu da etkinliğe katıldı.

 

Sorularını yanıtlayan acılı baba Mehmet Değirmen, serbest bırakılan sürücüyü hatırlatarak, "O katil şu anda serbest bırakılmış. En kısa sürede katilin en yüksek cezayı almasını istiyorum. Hem yol ihlali yapmış, hem hız limitini aşmış, hem de 2 saat boyunca ortadan kaybolmuş. Adalet istiyorum. Aslı'nın kanı yerde kalmasın. Aslı'nın kanı hala o kaldırımdadır. Yetkililerden destek bekliyoruz. En ağır cezanın verilmesini bekliyoruz. Adalet, kanun ne diyorsa o olsun. Cumhurbaşkanı, Başbakan hepsinden destek bekliyorum" dedi.

 

Sınıf arkadaşı Sevim Tektek ise, "Aslı'yı gerçekten hepimiz çok seviyorduk. Ölmesine hepimiz çok üzüldük. Ama o bizim yanımızda, bizimle beraber. Onu seviyoruz ve hep yanımızda olacağına inanıyoruz. Sırasına da kimsenin oturmasını istemiyoruz, çünkü orada anıları var" dedi. Sınıf öğretmeni Ertuğrul Aylak ise, "Biliyorsunuz en büyük acı evlat acısıdır. Bu öğrenciler de bizim evladımız. Bunu kaybettiğimiz zaman en büyük acıyı yaşadık. Tabi gönül ister ki bunlar olmasın. Ancak bu acımızı bir nebze biraz daha azaltabilmek için, öğrencilerimizle ve okul müdürümüzün katkılarıyla bir lokma döktürdük. Aileleri de davet ettik. Bu hiç değilse bizim ve arkadaşlarının acısını biraz olsun hafifletti. Aslı daha yeni gelmişti. Okula daha yeni adapte oluyordu. Genelde 9. sınıfta okula yavaş yavaş adapte olurlar. İşte o aşamada biz öğrencimizi kaybettik. İçeride öğrenciler hala o acıyı hissediyorlar, hala panolarda Aslı'nın fotoğrafı var. Sırası da hala boş ve öğrenciler acılarını yaşamaya devam ediyor" dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...