Bodrum ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı'nda tanıtıldı

BHM 13.03.2017 12:01 0 Yorum 452 Okunma

Bodrum Tanıtma Vakfı tanıtım çalışmalarına ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı’nda devam etti.

Bodrum Tanıtma Vakfı tanıtım çalışmalarına ITB  Berlin Turizm Borsası Fuarı'nda devam etti.

 

Bodrum Belediyesi ve  Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kocadon,  Bodrum'a gönül verenlerle birlikte  Bodrum'u daha da ileriye taşımak için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

 

Bodrum'u tanıtmak ve  Bodrum'a gelecek olan turist sayısını artırarak ilçe ekonomisinin güçlendirilmesine katkı sunmak üzere çalışmalar yapan  Bodrum Tanıtma Vakfı, 08-12 Mart 2017 tarihleri arasında  Almanya'nın  Berlin kentinde düzenlenen ITB  Berlin Turizm Borsası Fuarı'na katıldı.  Bodrum Tanıtma Vakfı üyesi turizmcilerin yoğun katılım sağladığı fuarda kurulan  Bodrum standı, ziyaretçilerden ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da  Bodrum standını ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi.

 

Fuar süresince FTI Tur Operatörü yetkilileri ile gerçekleşen görüşmeler sonucunda,  Bodrum ve  Dalaman için Sun Express Hava Yolları'ndan 30.000 ek koltuğun garantili olarak alındığını bildiren FTI  Türkiye ve  Kıbrıs Direktörü Hicabi Ayhan, her türlü olumsuzluğa rağmen  Bodrum'a olan güvenleri nedeniyle risk aldıklarını da ekledi.

 

Bodrum'un tanıtımı için fuarlara katılımın önemine işaret eden  Bodrum Belediye Başkanı ve  Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kocadon, tanıtım ağını güçlendirmek amacıyla farklı alternatifler geliştirdiklerini belirtti. Daha çok Alman turisti  Bodrum'da görmek istediklerini ifade ederek bu yönde çalışmalar yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kocadon, "Ülkemizde ve dünyada yaşanan olumsuzluklara rağmen mücadeleyi asla elden bırakmıyoruz. Yurt içi ve yurt dışında neredeyse tüm turizm fuarlarına katılıyoruz.  Bodrum'u hazırlamış olduğumuz tanıtım filmimiz, yöresel tatlarımız ve çeşitli tanıtım materyallerimizle birlikte tanıtmaya özen gösteriyoruz. Bunun dışında ise bu yıl, geçtiğimiz yıl olduğu gibi dünyanın yine pek çok yerinden yabancı gazeteciyi, bloggerı, internet fenomenlerini, acente yetkililerini ve tur operatörlerini  Bodrum'da misafir ederek güzel bir şekilde ağırlayıp  Bodrum'un güzelliklerini onlara yerinde anlatacağız. Daha çok iç turizmi güçlendirmeye yönelik olarak  Türkiye'nin dört bir yanında gezdireceğimiz  Bodrum tanıtım tırını da çok yakın bir zamanda faaliyetlerine başlaması için hazır edeceğiz." dedi.


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...