BODRUM EMITT’DEN UMUTLU

BHM 30.01.2018 10:48 0 Yorum 3976 Okunma

Bodrum Ticaret Odası (BODTO), İstanbul'da gerçekleşen EMITT fuarına katılarak, Bodrum standında ziyaretçilerini ağırladı. Turizmciler, bu yılki turizm sezonundan umutlu olduklarını vurguladı.

İstanbul'da 25-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen EMITT fuarı sona erdi. Bodrum Ticaret Odası yönetimi ve fuar yetkilileri, geçen yıla göre fuardan daha fazla verim aldıklarını açıkladı. Fuarın son 2 gününde eski emniyet müdürü Hanefi Avcı ve İYİ Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Burak Akburak ve Beykent Üniversitesi Öğrenci Dekanı Dr. Mehmet Çetin de Bodrum standını ziyaret ederken, Çin ve Kore'den gelen turizm profesyonelleri de Bodrum hakkında bilgi aldı. Yabancı ziyaretçiler Ege bölgesinde birbirinden güzel beldeler olduğuna değinerek,  Bodrum'un farklı taleplere aynı anda cevap verebilmesi ile bu bölgelerden ayrıştığına, hem butik hem de lüks beklentileri karşılaması sayesinde öne çıktığına işaret etti. Bodrum standında her yıl olduğu gibi yine çekiliş düzenlendi. Alternatif turizme dikkat çekmek için dalış firması, restoran ve çeşitli oteller çeşitli hediyeler verdi.

 

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, "Odamız tüm birikimi ve özverisiyle bir fuarı daha başarılı şekilde tamamlamıştır. Başta Bodrum Belediyemiz olmak üzere bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza ve özellikle standımızı boş bırakmayan hem iş görüşmesi yapan hem de Bodrum'u temsil eden üyelerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

Bodrum Ticaret Odası'nın fuarlardan sorumlu Meclis Üyesi Toros Demirdöven, "Bu sene hoşgörü kentinden merhaba diyerek fuara başladık. Geçen yıla göre, standımızda daha fazla yabancı turizm profesyoneli gördük. Eskiden bu kişiler, 4 gün boyunca fuarda kalmazken artık son gün bile standımızı ziyaret eder oldular. Tüm krizlere ve olumsuzluklara rağmen Bodrum'a talep hep var. Gerek iç pazar, gerekse dış pazar için EMITT'in önemi büyük. Turizmcilerimizin ve turizmden beslenen yan sektörlerin böyle büyük çaplı uluslararası fuarları iyi değerlendirmesi gerekmekte. Bizim Bodrum standı olarak kapımız her zaman herkese açık. Bu sene fuar sonuçlarımıza dayanarak Hindistan, Çin ve Kore'den turizm ve ticaret heyetlerini yarımadamızda ağırlayacağız. Bu ülkelerle iş görüşmeleri yapılmasının yanı sıra kültürel alışverişte yapmakta istiyoruz. Ayrıca fuarda sağlanan görüşmeler sonucunda kültürel ve sanatsal aktivitelerimiz de olacak. Her şey Bodrum için" dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...