Bodrum’da yelken şenliği

BHM 07.12.2015 09:31 0 Yorum 1067 Okunma

Bodrum’da düzenlenen ve 115 yelken sporcusunun katıldığı, Hareketli Salma İl Trofesi 4. Ayak Yarışlarında renkli görüntüler yaşandı.

Hareketli Salma Muğla İl Trofesi 4. Ayak Yarışları, Bodrum'da yapıldı. Türkiye Yelken Federasyonu'nun (TYF) öncülüğünde, Era Bodrum Yelken Kulübü ev sahipliğinde Bodrum'da gerçekleştirilen yarışlara, 88'i Optimist, 20'si Lazer ve 7'si Radial sınıfı olmak üzere, 115 yelken sporcusu katıldı.

 

Gümbet açıklarında yapılan yarışlar, akşam saatlerine kadar sürdü. Rüzgarın da kuvvetli olmasıyla renkli görüntülerin yaşandığı yarışlarda ailelerde keyifli dakikalar yaşadı.

 

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl trofesinin 4'üncü ayağını başarıyla tamamladıklarını söyledi. Yelken branşında çok geniş bir altyapının olduğunu ifade eden Karakuş, "Çocuklarımızın bu yarışlara olan katılımı üst düzeyde. Bodrum, yelken branşı için Muğla'nın en önemli ilçelerinden bir tanesi. İlimizde olimpik anlamda en başarılı branş" dedi. Bodrum'da çok daha büyük organizasyonlar yapmak istediklerini anlatan Karakuş, yelken sporunun, sporculara öz güven kazandırdığını dikkati çekti. Karakuş ayrıca, Muğla ilinde farklı branşlarda binin üzerinde lisanslı sporcunun bulunduğunu, millilik unvanına sahip 38 sporcunun 9'unun yelken sporcusu olduğunu kaydetti. Türkiye Yelken Federasyonu Yelken Muğla İl Temsilcisi Esra Güven, yarışın ilk gününü rüzgarın olması nedeniyle yapamadıklarını, ancak ikinci günde güzel iki yarış yaptıklarını ifade etti. Yelken branşında Bodrum'dan 4 milli takım sporcusu çıktığını belirten Güven, "Bizim için güzel bir duygu. Türkiye olarak en başarılı sporcular da Muğla bölgesinden çıkıyor. Ben herkese bu sporu yapmaya tavsiye diyorum. İnsanlar çocukları salonlara tıkmasınlar, denize getirsinler" diye konuştu.

 

Yarışlarda, Optimist Genelde Efe Tulçalı, Junior Genelde Umut Kartal, Lazer 4.7 Genelde Yiğit Yalçın Çıtak ve Lazer Radial Genelde de Deniz Güneş birinci oldu. Yarışların ardından Gümbet Baba Otel sahilinde ödül töreni düzenlendi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...