BODRUM'DA LASTİK BOTUN BATMASI

BHM 01.10.2016 14:29 0 Yorum 427 Okunma

Bodrum açıklarında, yabancı uyrukluların bulunduğu lastik botun batmasının ardından denizde kaybolanları arama çalışmaları devam ediliyor.

Karaada mevkisi açıklarında perşembe günü batan lastik botta bulunduğu sanılan 21 kişiyi denizden ve havadan arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Çalışmalara Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 3 bot, Deniz Kuvvetlerine ait bir karakol gemisi ve bir korvet katılıyor.

 

Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekipleri de çalışmalara destek veriyor. Karaada'nın güney kısmı ve Yalıçiftlik açıklarında yoğunlaşan aramalarda, sabah saatlerinde bölgeye sevk edilen bir uçak da alanı havadan taramaya başladı.

 

Bodrum'da 29 Eylül'de günü içerisinde 31 kişi bulunduğu tahmin edilen lastik bot Karaada açıklarında batmış, botta bulunan 4 kişi sağ kurtarılırken, 6 kişinin cesedine ulaşılmıştı. Botta bulunduğu sanılan 21 kişiye ulaşmak için arama ve kurtarma çalışması başlatılmıştı. Yabancı uyrukluların yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçişini organize ettiği iddia edilen bir Türk gözaltına alınmıştı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...