BODRUM'DA "HUZUR" OPERASYONU

BHM 12.11.2016 15:58 0 Yorum 365 Okunma

Bodrum ilçesinde düzenlenen "Huzur" operasyonunda, çok sayıda iş yerinde arama yapılırken, 720 kişinin de kimlik kontrolü yapıldı

Turgutreis Mahallesi'nde, Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesinden Narkotik Köpek Timi ve Bodrum Jandarma Komutanlığına bağlı 81 personelin katılımıyla düzenlenen operasyonda, çok sayıda iş yeri ve gece kulübü kontrol edildi.

 

Mahalle giriş ve çıkışlarında trafik timleri ile motorlu asayiş timleri, yol kontrolü ve aramalar yaptı.

 

Gece boyunca devam eden aramalarda, kıraathane, kafe, internet kafe, gece kulübü ve içkili restoran olmak üzere 24 iş yerinde detaylı kontrol ve aramalar yapıldı.

 

Aralamalarda, dört işletmeye çeşitli belge eksikliğinden, bir işletmeye iş yeri açma ve çalıştırma belgesinin bulunmadığından, bir işletmeye kimlik bildirme kanununa muhalefetten, bir işletmeye de kapalı alanda tütün ve tütün mamülleri tüketiminden idari para cezası kesildi.

 

720 kişinin de kimlik sorgusunun yapıldığı operasyonlarda, yoklama kaçağı, kayıp şahıs olarak aranan bir kişi ile borçlunun ödeme şartını ihlali ile Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) kaydı olduğu tespit edilen 5 kişi Jandarma ekiplerince yakalandı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...