BODRUM'DA DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ

BHM 06.03.2017 09:57 0 Yorum 403 Okunma

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Mumcular Deve Güreşi Festivali gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Mumcular Deve Güreşi Festivali gerçekleştirildi.

 

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Karaova, Gölbaşı ve Mumcular Muhatarlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Mumcular Deve Güreşi Festivali'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan etkinliği binlerce vatandaş izledi.

 

Mumcular Muhtarı Mehmet Karan, Gölbaşı Muhtarı Celal Feslikan, Karaova Muhtarı Muhammed Karademir ve  Bodrum Belediyesi'nin oranizasyonluğunda düzenlenen etkinliğe; CHP  Muğla  Milletvekili Avukat  Akın Üstündağ,  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz,  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon,  Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları  Taner Uslu ve  İsmail Altındağ,  Bodrum Yarımadası'ndan muhtarlar ve çok sayıda güreş sever katıldı. Etkinlikte  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon'un devesi "Goca Bodrumlu",  Nazilli'den Ali Eşsiz' in "Boncuk" adlı devesiyle mücadele etti. Güreş berabere sonuçlandı.

 

Tüm güreş severlere ve katılımcılara hoş geldiniz diyen  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon; " Bodrum Yarımadası'nın güzel yüzlü, örf ve adetlerine sahip çıkan güzel halkım. Hepinizi bugün burada görmekten son derece mutluyum. Çünkü bizi ancak örf ve adetlerimizi yok edemezlerse yıkamazlar. Sizler, bu örf ve adetlere sahip çıktığınız sürece bu bayrak, bu ülkede dalgalanmaya devam edecek. Sizinle gurur duyuyorum. Önce deve sahibi arkadaşlara sonra bu güzel deve güreşlerini tertipleyen komiteye, develerimizi ise Allah'a emanet edip hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...