BODRUM'DA DENİZ DİBİNDEN POMPALI TÜFEK ÇIKTI

BHM 02.03.2017 09:59 0 Yorum 339 Okunma

Bodrum'da deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar bir adet pompalı tüfek buldu. Silah polis ekiplerine teslim edildi.

Bodrum Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ele aldığı "Denize en çok MAVİ yakışır" Deniz Dibi Temizlik Kampanyası kapsamında  Ortakent sahilinde deniz dibi temizliği yapıldı.  Bodrum Belediyesi personelinden oluşan  Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi'nin katkılarıyla gerçekleşen çalışma, bu hafta  Ortakent Yahşi sahilinde yapıldı.  Sabah saatlerinden itibaren  Bodrum Belediye A.Ş. Müsgebi Cafe önünden başladıkları çalışmalarda dalgıçlar, deniz dibinde biriken atıkları toplayarak karaya çıkardı. Temizlik sırasında dalgıçlar tarafından bulunan bir tüfek ise emniyet güçlerine teslim edildi.

 

Güneşli bir havada gerçekleşen deniz dibi temizliği çalışmalarında, serinlemek için yüzerek dalgıçların yanına doğru giden köpekler, sevimlilikleriyle etkinliğe renk kattı. Yapılan çalışmada toplam 520 kg atık çıkarıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çıkarılan atıkları hemen ayrıştırarak kamyonete yükleyip,  Konacık'ta bulunan  Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi'ne nakletti.

 

Öte yandan etkinliğe öğretmenleriyle birlikte katılan Dr.  Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu öğrencileri, merakla dalgıçları izledi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli çevre mühendisi  Ahmet Acar ise öğrencilere, çevreyi koruma bilincini aşılamak için atıkların geri dönüşümünü, geri dönüşüm sürelerini, çevreye verebileceği zararları anlattı.

 

Sadece karada değil, denizde de çevreyi temiz tutmanın ne denli önemli olduğunun bilinciyle üç yıldır  Bodrum Yarımadası genelinde düzenlenen  Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Kampanyası, bu yıl Yalıçiftlik'ten başladı;  Güvercinlik, Mazı, Gümbet ve  Ortakent Yahşi koylarında devam etti.İLK YORUMU SİZ YAPIN...