BODRUM’DA 5’İNCİ TOPRAK ANA GÜNLERİ VE YERLİ MALI HAFTASI

BHM 10.12.2016 12:24 0 Yorum 409 Okunma

Bu yıl 5’inci kez gerçekleştirilen Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası etkinliğinin Bodrum ayağı, Bodrum pazar yerinde gerçekleşti.

5. Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası kapsamında Bodrum’da düzenlenen etkinlikte; içine börülce de eklenen meşhur Muğla Göceli Tarhanası ve Bodrum Gemici Peksimeti ikramlarında bulunuldu, organizasyonun Bitez’deki üyelerinin bahçelerinden toplanılan sertifikalı organik yerli mandalinalar da vatandaşlara dağıtıldı. Kurulan standın başına geçerek etkinliğe ilgi gösteren vatandaşlara, hazırlanan çorbanın dağıtımında destek olan Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ali Öztürk, doğal ve yerli ürünlerin tanıtılıp tüketiminin, yaygınlaştırılmasının ve bu konuda farkındalık kazandırılmasının önemini vurguladı.

Slow Food Yaveş Gari Bodrum Yerel Grubu gönüllüsü Deniz Kurtsan; çiftçilerimizi destekleyen, doğal beslenmenin gerekliliğine inanan, market yerine pazarlarımızın güçlendirilmesini savunan ve sürdürülebilir tarıma sahip çıkan bir grup olduklarını söyledi. Kurtsan, “Grubumuza üye olan lokanta sahiplerinin desteğiyle her sene aralık ayında Toprak Ana ve Yerli Malı Haftasını kutluyoruz. 'Sadece Bodrum'dan alma, biraz da geri ver' anlayışıyla Göceli Muğla Tarhanası Çorbasını ve Bodrum'un ünlü Gemici Peksimetini yapıyoruz. Çapa Tıp Fakültesi’nden Dr. Yavuz Dizdar'la da okullarda, yerel ve sağlıklı beslenme derslerini veriyoruz.'' diyerek 'Gıdana sahip çık!' anlayışının yaygınlaşması için çalıştıklarını belirtti.İLK YORUMU SİZ YAPIN...