BODRUM BELEDİYESİ AYLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

BHM 03.08.2017 10:32 0 Yorum 309 Okunma

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, aylık değerlendirme toplantısında, kurumunun yaptığı icraatlar hakkında konuştu.

Hakan Aykan Trafo Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, belediye birim müdürleri ve basın mensupları katıldı. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Uslu, belediye olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz günlerde Bodrum'da yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depreme değinen, can kaybı olmadığını, sadece eski ve kerpiçten yapılmış dayanıksız birkaç yapının etkilendiğini belirten Uslu, "1. derece deprem kuşağında yer alan Bodrum'da yıllardan bu yana uygulamayı sürdürdüğümüz 2 katlı yapı iznini temel alan imar durumunun bir kenti nasıl koruduğunu tüm Türkiye ve tüm dünya gördü. Medeniyetin ve hoşgörünün simgesi, dünya markası turizm kenti Bodrum'un her açıdan ne kadar güvenli bir yer olduğu yeniden anlaşıldı" dedi.

 

Bodrum Belediyesi'nin çalışmalarının son hızla devam ettiğini belirten Uslu, "Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Yoğun bir bayram yaşadık. Esnafımızın yüzü güldü, aynı yoğunluğu hatta daha fazlasını kurban bayramında yaşamayı umut ediyoruz" dedi. Türkiye'de yaşanan olayların turizm sezonunun üzerinde yarattığı olumsuzlukların farkında olduklarını söyleyen Uslu, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve ekibinin bu zararları en aza indirgemek amacıyla çalışmalarını sürdürdüğünü, özellikle tur operatörleri ve uçak firmaları ile görüşmeler yaparak kayıpları en aza indirmeye gayret sarf ettiğini bu süre zarfında başta "eşsiz bodrum tanıtım TIR'ı olmak üzere pek çok tanıtım projesinin de başarıyla sürdürüldüğünü söyledi. Bodrum İskelesi'ndeki seyyar satıcıların durumunun sorulduğu Uslu, "Büyükşehir Belediyesinin aldığı karar doğrultusunda kaldırıldı. Kendilerine bu tebliğ edilmiş. Ama oradaki arkadaşlarımızın mağdur olmaması için görüşmeler yapıldı. Arkadaşların Bodrum Belediyesi yetki alanında işlerine devam edebilmeleri için olanak sağlıyoruz" dedi.

 

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Uslu, Bodrum Belediyesi Birim müdürlüklerinin yaptığı çalışmaları da rakamları ile açıkladı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...