BODRUM BAYRAMIN GÖZDESİ

BHM 13.06.2017 12:38 0 Yorum 621 Okunma

Uluslararası seyahat arama motoru, Ramazan Bayramı tatili için Türkiye'den en fazla aranan ve seyahatseverleri cezbeden destinasyonları araştırdı.

Çoğunlukla yakın yerlerin tercih edildiğini ortaya koyan araştırma sonuçlarına göre, bayram tatili için Skyscanner'da Türkiye'den en çok aranan uçuş destinasyonu Bodrum oldu. Kıbrıs geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 93'lük bir artışla listede ikinci sırada yer alırken; Atina da bu yıl popülerliğini artırarak tatilseverlerin en çok aradığı destinasyonlar arasına girdi.

 

Bu sene 25-27 Haziran tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı tatili için Türkiye'den en fazla aranan destinasyonları araştırarak, tatilseverlerin nabzını tuttu.

 

En uygun rezervasyon zamanı interaktif çizelgesi ve fiyat alarmı özellikleriyle, rezervasyon ve seyahat için en uygun zaman planlamasını sunan Skyscanner'ın yaptığı bu araştırma, kısa tatiller için çoğunlukla yakın yerlerin tercih edildiğini ortaya koyuyor.

 

BAYRAM TATİLİ İÇİN TÜRKLERİN GÖZDESİ BODRUM!

Geçen bayram tatili için yapılan aramalarda Lviv, Dubrovnik ve Roma üst sıralarda yer alırken, araştırma sonuçları bu sene Türklerin daha farklı destinasyonları tercih ettiğini gösteriyor. Araştırmaya göre, bu yıl Ramazan Bayramı tatili için Türkiye'den en çok aranan destinasyonlar sırasıyla; Bodrum, Kıbrıs, Londra, Atina ve İzmir.

Ayrıca, en çok aranan destinasyonlar arasında listeye bu sene giren Marsilya, Edinburgh, Atina, ve 90 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istemeyen Seul dikkat çekiyor. Bu da Türklerin seyahat rotalarını farklı ülkelere veya şehirlere çevirdiklerini gösteriyor.

 

AİLELER ANTALYA'YA, TEK BAŞINA SEYAHAT EDENLER LONDRA'YA!

Yapılan araştırmalara göre ailelerin bu yıl en çok aradığı destinasyon Antalya. Çocuklu aileler için çok fazla alternatif sunan ve hem denizi hem konaklama imkanlarıyla ailelerin birinci tercihi olan Antalya'yı, Kıbrıs ve Londra izliyor. Tek başına seyahat edenlerin Ramazan Bayramı tatili için en çok aradıkları destinasyon ise Londra. Yaz sıcağından ziyade serin bir iklimde kültürel turları tercih edenlere hitap eden Londra'yı, sırasıyla New York ve 30 güne kadar vize istemeyen Bangkok takip ediyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...