BODRUM ANADOLUYU GEZECEK

BHM 15.03.2017 09:53 0 Yorum 592 Okunma

Bodrum Tanıtım Tırı Projesi, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon tarafından Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde, Bodrum’da faaliyetlerini sürdüren çeşitli oda ve derneğin destekleriyle hayata geçiyor.

Bodrum Tanıtım Tırı Projesi,  Bodrum Belediye Başkanı ve  Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kocadon tarafından  Bodrum Belediyesi'nin öncülüğünde,  Bodrum'da faaliyetlerini sürdüren çeşitli oda ve derneğin destekleriyle hayata geçiyor.

 

Bodrum'a yerli turist getirisiyle iç turizmi canlandırmak amacıyla oluşturulan  Bodrum Tanıtım Tırı Projesi için hazırlıklarda sona gelindi. 2017 yaz sezonu öncesinde iki ay boyunca  Türkiye genelindeki 28 ili gezecek olan  Bodrum Tanıtım Tırı çalışmaları,  Bodrum Tanıtma Vakfı'nın organizasyonluğunda ve  Bodrum Belediyesi'nin öncülüğünde başlatıldı.  Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Deniz Ticaret Odası  Bodrum Şubesi,  Bodrum Otelciler Derneği (BODER),  Bodrum Denizciler Derneği ile  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  Bodrum Yürütme Kurulu'nun da destek verdiği proje ile ilgili ilk toplantı,  Bodrum Belediye Başkanlığı toplantı salonunda yapılarak hazırlık çalışmalarıyla ilgili ilk değerlendirmeler gözden geçirildi.  Bodrum'un simgelerinden oluşan görsellerle giydirilecek olan tırda dağıtılmak üzere  Bodrum'u tanıtıcı çeşitli materyaller ve  Bodrum'un yöresel lezzetleri bulunacak. Proje görevlileri, ziyaret ettikleri bölgelerde halkı  Bodrum hakkında daha da bilgilendirecek.

 

Bodrum Belediye Başkanı ve  Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kocadon'un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya  Bodrum Ticaret Odası Başkan  Mahmut Serdar Kocadon,  Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Başeymez,  Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı,  Bodrum Otelciler Derneği Başkanı  Halil Özyurt,  Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, TÜRSAB  Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Neşe Gökbel,  Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri,  Bodrum Tanıtma Vakfı ve BODER Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

Düzenlenen toplantıda, yakın bir zaman içinde tırın  Türkiye'yi gezmeye başlayacağının bilgisini veren Başkan  Mehmet Kocadon, "Türkiye'nin göz bebeği  Bodrum, asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, hoşgörünün hakim olduğu, üç tarafı denizlerle ve doğal güzelliklerle çevrili bir yarımadadır. Bu özellikleriyle turizmin en çok yükseldiği yerlerin başında gelmektedir. Yaz aylarında nüfusu 1 milyonu bulan  Bodrum'a, dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda yabancı turist geliyor ve buranın güzelliklerine hayran kalıyor. Anadolu halkının  Bodrum'a olan sevgisi ve ilgisi ise bambaşka. Sadece tatil için değil, burada yaşamayı seçmiş ve artık bizlerden biri haline gelmiş olan Anadolu halkına  Bodrum'a katkıları için çok teşekkür ediyorum.  Bodrum Tanıtım Tırımız da bu nedenle Anadolu'yu dolaşacak.  Bodrum'u Anadolu halkının ayağına götüreceğiz. İç turizmi canlandırmak için başlatacağımız bu adımın,  Bodrum turizmini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz. Bu projeye destek olan tüm kurumlara ve yöneticilerine bizlerle birlikte ellerini taşın altına koymaktan bir an olsun tereddüt etmeyip 'her şey  Bodrum için' dediklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi varsınız." dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...