BODRUM'A YERLEŞMEK ISTİYORLAR

BHM 16.11.2016 11:26 0 Yorum 553 Okunma

Bodrum’da çekimleri devam eden "Bodrum Masalı" dizisinin ünlü oyuncuları, tatil beldesine yerleşme planları yapıyor.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum'un Kadıkalesi mevkisindeki bir otelde 16. bölüm çekimleri devam eden dizinin setine konuk oldu. Burada yönetmen ve oyuncularla bir süre sohbet eden Gödekmerdan, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Diziyi zevkle izlediğini, projenin Bodrum'un tanıtımı için ayrı bir önemi olduğunu dile getiren Gödekmerdan, şimdiden yurt içi ve yurt dışından birçok kişinin burayı görmek için geldiğini söyledi.

 

Gödekmerdan, projeyle Bodrum'un tanıtımının da yapıldığına dikkati çekerek, "Özellikle 2017 nisan ayından itibaren Bodrum'un hareketliliğine çok önemli katkı yapacak. Özellikle iç turizmi arttıracak diye düşünüyorum. İnşallah olumlu katkılar sağlar." dedi.

 

"Yılbaşına kadar ninniler albümü çıkarmak istiyorum"

 

Oyuncu ve şarkıcı Şevval Sam da projede yer almaktan ve Bodrum'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Bodrum'un kışını daha önce hiç yaşamadığını, ilk kez böyle bir tecrübe edindiğini anlatan Sam, güzel insanların desteğiyle çalışıyor olmanın kendisini mutlu ettiğini vurguladı.

 

Sam, çalışma temposunun böyle devam etmesi durumunda Bodrum'a yerleşme fikrinin de olduğunu ifade ederek, "Bu kararım yavaş yavaş kesinleşmeye başlıyor. Koşullara da bakacağım. Bu iklimi çok seviyorum. Kışı rahatça atlatabildiğimi görürsem, sanıyorum Bodrum'da kalacağım. Artık İstanbul'un kaosu yormaya başladı." dedi.

 

Dizi çalışmalarının çok yoğun geçtiğine değinen Sam, şunları söyledi:

 

"Çalışmalarım çok yoğun geçse de, çocuklar için bir sürprizim var. Yılbaşına kadar bir 'ninniler' albümü çıkarmak istiyorum. Onlara olan sorumluluğumu yerine getirmiş olacağım. 0-5 yaş grubunun hayaller ve güzel duygular içinde uyuyacağı ninniler albümü çıkaracağım. Bu albümde 10 şarkı ve iki tane öykü var, hepsini ben yazdım."

 

Sam, çocuklar için yapacağı projenin dışında, sanat çalışmalarına devam ettireceğini de sözlerine ekledi.

 

Ailesiyle birlikte Bodrum'a yerleşti

 

Oyuncu Timuçin Esen de İstanbul dışında dizi çekmenin keyifli ve rahat olduğuna dikkati çekti. Bodrum'da ilk kez bir dizi projesinde rol aldığını aktaran Esen, çekimler için ailesiyle birlikte uzun zaman önce ilçeye yerleştiklerini belirtti.

 

Dizi ve sinema sektöründen de bahseden Esen, "Bu sektör oldukça genişledi. Güzel işler yapılıyor. Bu şekilde giderse Türkiye'de bu sektörün daha da gelişeceğini düşünüyorum." diye konuştu.

 

- " Bodrum şivesi için kitaplar okudum"

 

Esen, projeyi kabul ettikten sonra çekimler başlamadan bir süre önce ilçeye geldiğini ve burada vakit geçirdiğini anlattı. Hikayenin yerelleşmesini arzuladığını ifade eden Esen, şöyle konuştu:

 

"Yazarlarımız da buranın hikayelerini daha da ön plana çıkarmak için gayret ettiler. Çeşitli kitaplar okudum, buradaki tanıdıklarımla biraz vakit geçirdim. Bodrumla ilgili yazılmış güzel eserler de var. Bodrum'un aksanının tarihçesini inceledim. Buranın yerel kültürünü de yansıtacak şekilde bir şeyler yapmaya çalıştım. Bodrum'un bilinmeyen müthiş bir yerel kültürü var. Buranın tanıtımına katkıda bulunmaya çalışıyoruz."

 

"İnsan böyle bir yerde yaşam kalitesinin lüksüne alışıyor"

 

Oyuncu Murat Aygen de projenin uzun sürmesini dileyerek, şu değerlendirmede bulundu:

 

"Bodrum'un kışını hiç yaşamadım ama hafta sonları gelip gittim. Burası kışın ayrı bir güzel. Dün denize giren bile vardı. İstanbul'dan uzak kalmak beni asla zorlamayacak. Bu projenin biraz daha uzamasını bile istiyorum. Yaptığım farklı işler olduğu için İstanbul'a zaman zaman gidip geliyorum. Günü birlik gidip geliyorum. İnsan böyle bir yerde yaşam kalitesinin lüksüne alışıyor. Benim 13 aylık bir kızım var o da Bodrum gibi sakin bir yerde büyüyecek."

 

Aygen, bir hafta önce gözüne kaçan kimyasal madde nedeniyle zor günler geçirdiğini, gözünde ve göz kapağında bazı sıkıntılar yaşadığını söyledi.

 

Üç gün karanlık odada oturmak zorunda kaldığını söyleyen Aygen, "Şu anda gayet iyiyim ancak görme de zaman zaman sıkıntılar yaşıyorum. Adaptasyon sıkıntıları yaşıyorum." dedi.

 

Dizinin oyuncularından Bodrumlu Hilmi Cem İntepe de ilk projesini Bodrum'da memleketinde gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. İntepe, dizi de rol alan Şevval Sam, Timuçin Esen ve Murat Aygen gibi usta isimlerle birlikte rol aldığı için çok şanslı olduğunu sözlerine ekledi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...