BODRUM'A

BHM 07.11.2016 13:07 0 Yorum 625 Okunma

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da, çeşitli noktalara kurulan kameralarla dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat canlı olarak takip edilebiliyor. Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden

Bodrum Otelciler Derneğinin (BODER) çalışmasıyla, ilk olarak yaklaşık 2 ay önce internet üzerinden test yayını gerçekleştirildi. Test yayınının başarılı olmasıyla Bodrum Kalesi, Bodrum Koyu, şehir merkezi, marina, Gümbet sahili, Antik Tiyatro ve Bağla Koyu "www.bodrumcanli.com" adresinden artık canlı olarak izlenebilir hale geldi.

 

BODER Genel Sekreteri Orhan Kavala, yaptığı açıklamada, ilk olarak 4 kamerayla yayına başladıklarını ve aldıkları olumlu geri dönüşlerin ardından kamera sayısını 8'e çıkarttıklarını söyledi. Kameraların gece ve gündüz renkli yayın yaptığını belirten Kavala, hedeflerinin 20 kamera olduğunu kaydetti.

 

Yayında olan kameraların Bodrum'un merkezi başta olmak üzere Gümbet ve Bağla bölgelerini kapsadığını anlatan Kavala, "Bu kameralar aracılığıyla 7/24 yayın yapıyoruz. İnsanlar Bodrum'u canlı olarak izleyebiliyor. Hedefimiz bu kameralarla Bodrum'u her an dünyanın izleyebileceği bir yer haline getirmekti. Bunda da başarılı olduk." dedi.

 

Dünyanın ilgisini Bodrum'a çekmeyi hedeflediklerini vurgulayan Kavala, şöyle konuştu:

 

"Bodrum'u bilen veya bilmeyenlerin buraya seyahat etmelerini, konaklamalarını ve gelenlerin de farklı zamanların iklimini yaşamalarını amaçlıyoruz. Gelemeyenlerin de Bodrum'un her anını izlemelerini sağlamak istiyoruz. Bodrum'u insanların evine kadar soktuk."

 

Orhan Kavala, şu ana kadar 14 bine yakın kişinin Bodrum'u izlediğine dikkati çekti. Bu rakamın önümüzdeki süreçte daha da yükselmesini hedeflediklerine ifade eden Kavala, "Bu çalışma Bodrum turizmine de ciddi bir katkı verecektir. Hem kalite hem hizmet hem servis hem de sayısal olarak çok daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz." diye konuştu.

 

"İnsanların Bodrum tarihini de canlı izliyor"

 

Kavala, Bodrum'un deniz, kum ve güneşinin dışında, kültürünü de insanlara tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

 

Kameraların görüş açısı içerisinde ilçenin tarihi eserlerinin de olduğunu anlatan Kavala, " Bodrum Antik Tiyatro üzerinde bir kameramız var. Bu kamera hem açık hava tiyatrosunu hem de bütün Bodrum'u gözler önüne seriyor. Bu çalışmayla herkesin bu güzellikleri görmesini sağladık." dedi.

 

Kavala, canlı yayının başlamasının ardından, ağırlıklı olarak İngiltere, Fransa, Hollanda, Almanya gibi ülkelerde yaşayan ve Bodrum'a özlem duyan Türk vatandaşlardan da olumlu dönüşler aldıklarını ifade etti.

 

Orhan Kavala ayrıca, yaz sezonunda ilçeye gelerek güzel tatil geçiren ve ülkelerine dönmek zorunda olan yabancıların, Bodrum'un kışını da kendi ülkelerinde yaşayarak geçireceklerini sözlerine eklediİLK YORUMU SİZ YAPIN...