BİNLERCE BODRUMLU BAYRAMI COŞKUYLA KUTLADI

BHM 30.10.2018 10:28 0 Yorum 381 Okunma

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bodrum’da düzenlenen fener alayına yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Yürüyüş sonunda ünlü sanatçı Kutsi konser verdi. 

Dün akşam saat 19.00 sularında Milta Marina’dan başlayıp Belediye Meydanı’nda son bulan yürüyüşe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da aralarında olduğu yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile yürüyen vatandaşlar marşlar söyleyip sloganlar attı. Okulların bando takımları eşliğinde yürüyen kalabalığa  çeşitli motosiklet kulüpleri, motosikletleri ile katıldı.  
 
Fener alayı sonunda binlerce vatandaş belediye meydanını doldururken, meydanda adım atacak yer kalmadı. Limandan atılan havai fişekler kutlamaya renk kattı. 
 
Meydanda kurulan platformda elinde Türk Bayrağı ile bir konuşma yapan Başkan Kocadon, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: 
 
“Çok değerli milli bayramlarımız var ama bu milli bayramlara değer katan en büyük bayram Cumhuriyet Bayramıdır. Bu bayram bir olma bayramıdır, hak hukuk adalet bayramıdır. Bugün bu meydanda hanımefendiler, beyefendiler olarak toplanabiliyorsak, eşit olabiliyorsak, bu bayram onun bayramıdır. Seçilmiş bir belediye başkanı olarak konuşabiliyorsam, herkesin seçme ve seçilme bayramıdır. Bu güzel bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.” 
 
Başkan Kocadon'un ardından sahneye çıkan Kaymakam Yılmaz da şunları dile getirdi: 
 
“Bu güzel bayram gününde mutluyuz, coşkuluyuz, gururluyuz. Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Milletimizin küllerinden yeniden doğduğu, dünden bugüne büyük işler başardığımız Cumhuriyetimiz 95’inci yaşında. Demokratik, laik, çağdaş, sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin sayesinde dünden bugüne artık Dünyanın sayılı 10 devleti arasına girme iddiasındayız. Elbette sıkıntılarımız olacaktır, aşarız. Elbette sorunlarımız olacaktır, çözeriz. Bu cennet vatanda bizi bölmeye parçalamaya çalışan iç ve dış düşmanlarımız, vatan hainleri olacaktır. Ezer geçeriz. Atatürk’ün yolunda geleceğe umutla gideriz” dedi. 
 
Konuşmaların ardından sahneye ünlü sanatçı Kutsi çıktı.Sahnede sevenlerine bir konuşma yapan Kutsi, “Cumhuriyet Bayramımızın bu coşkusunu sizlerle burada yaşamaya geldim. Allah sizden razı olsun. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi. 
 
Kutsi, kendi şarkılarının yanı sıra 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı Bodrumlularla birlikte söyledi. 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...