Berkin İçin

BHM 11.03.2014 22:46 0 Yorum 528 Okunma

İstanbul'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında evinden ekmek almaya giderken başından gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan'ın 269 gün sonra yaşamını yitirmesini TGB'li Emrah Tarım, Bodrum’da, tek kişilik eylemle protesto etti.

Üzerinde Atatürk'ün kalpaklı fotoğrafının baskısı ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İzmir yazan önlük giyen Emrah Tarım, Bodrum Belediye Meydanı Atatürk Heykeli önünde, 'Seni unutursak, seni vuranlardan hesap sormazsak, kalplerimiz kurusun' ve 'Oğlum, sen gazdan kaçamazsın. Ben hızlı koşarım anne. Ekmeği ben alırım' yazılı dövizler taşıdı. Önüne bir somunda ekmek koyarak oturma eylemi yapan Tarım, "81 ildeki milyonlarca Berkin Elvan'dan birisi de benim" dedi.

 

Önündeki ekmeği de gösteren Tarım, "Şu ekmeği almak için annesine söylediği en son söz burada. 'Koşarım, alıp gelirim' dedi. Evden çıktı ve bir daha geri dönemedi" diye konuştu. Emrah Tarım, saat 23.00'de kadar eyleminde devam edeceğini de kaydetti. Tarım'ın eylemine kısa bir süre yoldan iki kişi de destek verdi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...