BAKAN MÜEZZİNOĞLU MUĞLA'DA

BHM 16.03.2017 16:22 0 Yorum 520 Okunma

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi ziyaret kapsamında Muğla'ya geldi.

Havayoluyla Milas-  Bodrum Havalimanı'na gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  Muğla Valisi  Amir Çiçek,  AK Parti  Muğla  Milletvekili  Nihat Öztürk,  AK Parti  Muğla İl Başkanı  Kadem Mete,  AK Parti  Milas İlçe Başkanı Levent Akyer,  Bodrum İlçe Başkanı Macit  Gündoğdu,  Milas Kaymakamı Eren Arslan, Bakan Müezzinoğlu'nu havalimanında karşıladı. Bakan Müezzinoğlu daha sonra karayoluyla, Kemikler Mahallesi'ndeki Kılıç Balık Fabrikası'nı ziyaret etti. Kılıç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Ersin Kılıç Kızıltan, Müezzinoğlu'na fabrikayı gezdirdi. İşçilerle sohbet eden Müezzinoğlu ardından Kızıltan'dan şirketin faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

 

55 ülkeye balık ihraç ettiklerini ve 2 bin kişiye iş olanağı sağladıklarını belirten Kızıltan, "Sektörümüzde 7 kez  Türkiye rekorunu elde etmenin gururunu yaşıyoruz. Yöremizde ve ülkemizde her geçen gün şirketimizi büyütmenin, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek için yoğun çaba sarf etmeye çalışıyoruz. Farklı ülkelerde yatırım yapmak için de yeni projeler hazırlıyoruz" dedi.

 

Kızıltan'ın ardından kürsüye gelen Bakan Müezzinoğlu, "Bugün  Dominik Cumhuriyeti'nde yeni yatırımlar yapmak için Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere  Ankara'da olan Yönetim Kurulu Başkanı  Orhan Kılıç, bu şirketi kurduğu için ve bugünlere getirdiği için teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Ülkemiz işadamının örnek girişim mücadelesine en iyi örnektir.  AK Parti kurulduğundan bugüne, bu millete güvenen ve inanan insanların asla kaybetmediğine tanık olduk. Göreve geldiğimizde bu ülkenin ihracatını 36 milyardan 156 milyar dolarlara getirmeyi başardık. Bu rakamı çok daha yukarılara çekmek için her türlü insan ve ekonomik potansiyelimiz mevcut. Yeter ki bir olalım, birlikte olalım, birlikte hareket edelim. Şu anda yaklaşık 6.5 milyon genç insanımız var. Böyle bir potansiyel hiçbir ülkede yok bu potansiyeli çok iyi değerlendirmemiz lazım. Burada gördüğümüz gibi yaklaşık 2 bin kişiye iş sağlayan Kılıç Holding, aynı zamanda çipura üretiminde dünya lideri durumunda. Bunu da kutlamak gerek. Ayrıca çipura ve levrek en sağlıklı besinlerin başında geliyor" dedi.

 

İŞÇİNİN STANDARDI YÜKSELDİ

 

Geçmişle günümüzü kıyaslayan Bakan Müezzinoğlu, "Eskiden bir işveren 1000 dolara 6.5 işçi çalıştırırken, bugün bu oran sadece 2 olmuştur. Yani 1000 dolara 2 işçi çalıştırabilmektedir. Yani işçimizin standartlarını yükseltmiş durumdayız. İşçimizin standartlarının yükselmesi, üretim kalitesinin artması demektir. Buradan daha güçlü ve istikrarlı bir ülke olmamızı sağlar" dedi.

 

Müezzinoğlu daha sonda  Milas Esnaf Odaları Temsilci ve üyeleri ile toplantı yapmak üzere  Milas İlçesi'ne hareket etti.İLK YORUMU SİZ YAPIN...