ARZU TAYLAN RESİM SERGİSİYLE BÜYÜLEYECEK

BHM 04.08.2017 10:56 0 Yorum 478 Okunma

Bodrum’da eğitimine başlayan ünlü sanatçı Arzu Taylan, Kırmızı adlı resim sergisiyle Bodrumlular’la buluşacak.

Öğrenimine Bodrum’da başlayan, bugüne kadar bir çok sergiye imza atarak büyük beğeni kazanan Arzu Taylan, kişisel Kırmızı adlı resim sergisiyle Bodrumlular’la buluşacak. 9-15 Ağustos tarihleri arasında Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak olan sanatçı, 9 Ağustos saat 18.00’de gerçekleşecek açılış serenomisiyle eserlerini sergileyecek.

 

ARZU TAYLAN

 

2 Şubat 1976 yılında Aydın’ın Çine ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Bodrum’da tamamladı, daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Grafik ana sanat dalı programını bitirdi. Aksaray, İstanbul illerinde görsel sanatlar eğitmeni olarak görev yaptıktan sonra İzmir’de görsel sanatlar eğitmeni olarak göreve başladı halen bu göreve devam etmektedir.

 

Sanatçı yapıtlarında günümüzün her türlü baskıya ve şiddete maruz kalmış “kadın” imgesini irdeleyerek insan olmanın erdemlerini mekan ve doğa kavramlarıyla İronik bir şekilde  yansıtmıştır. Insanoğlunun elmayı yemesiyle başlayan macerasını, zayıf görülen varlıkları yok etmeye dair eylemlerini, giderek bozulmaya,çürümeye yüz tutmuş değerleri form deformasyonlarıyla, insanoğlunun bu deformasyonlari gizleme çabasını renk ile ve bunun sonucu ortaya çıkan karmaşayı düzensiz çizgilerle ortaya koymuştur.

 

Sergiler

2013 Su Galeri Alaçatı 2. Genç Sanat Günleri Karma Sergi

2015 Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi sanat galerisi “Kırmızı” Kişisel Sergi

2015 Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi Konaklı Öğretmenler Karma Sergi

2016 Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi

8 Mart dünya kadınlar günü Karma Sergi

2016 Eskiz Tasarım Atölyesi Küçük işler Karma Sergisi

2016 Adnan Saygun Kültür Merkezi Sanat Galerisi  Küçük Işler Karma SergiİLK YORUMU SİZ YAPIN...