AK Parti'nin Muğla Mitingi

BHM 27.03.2017 11:00 0 Yorum 645 Okunma

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Muğlalı çiftçilerimize tam 2 katrilyon destek sağladık.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan  Binali Yıldırım, "Muğlalı çiftçilerimize tam 2 katrilyon destek sağladık.  Mavi bayraklı plaj sayısını 20'den 100'e yükselttik." dedi.

 

Yıldırım, halk oylamasına yönelik partisince  Atatürk Bulvarı'ndaki meydanda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 14 senedir  Türkiye'yi baştan başa yollarla donattıklarını, bölünmüş yollarla hayatları, gönülleri ve milleti birleştirdiklerini belirterek yolları bölmeye devam edeceklerini ancak  Türkiye'yi bölmeye müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

 

Türkiye'yi 2002'den beri istikrar ve huzur içinde yönettiklerini, yönetmeye de devam ettiklerini söyleyen Yıldırım, demokrasi, özgürlükler ve hukukun daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

 

Muğla'ya yapılan yatırımları aktaran Yıldırım, 2008'de 117 lira olan  Muğla'da kişi başına düşen devletin yaptığı yatırımın 2016'da 300 liraya yükseldiğini anımsattı. Yıldırım şöyle devam etti: 

 

"Okullarımıza 3 bin derslik yaptık,  Dalaman,  Köyceğiz,  Datça Devlet Hastanelerini yaptık hizmete aldık. Merkez'de,  Milas'ta ve  Kavaklıdere'de hastanelere yeni binalar ilave ettik. 4 baraj, 2 göleti yapıp hizmete sunduk.  Ege'nin en büyük barajı Akköprü Barajı'nı inşa ettik, hizmete verdik. Akköprü'nün sulama tesisleri bittiğinde  Dalaman ovasında 122 bin hektar arazi suyla buluşacak.  Bodrum'un en büyük ihtiyacı olan içme suyu projesini tamamladık hizmete aldık.  Muğla'yı Doğalgazla biz buluşturduk. Muğlalı çiftçilerimize tam 2 katrilyon destek sağladık.  Mavi bayraklı plaj sayısını 20'den 100'e yükselttik.  Muğla'da sevgili kardeşlerim, biz göreve geldiğimizde 80 yılda sadece 90 kilometre bölünmüş yol vardı. Şimdi ne kadar? 14 yılda 436 kilometreye çıkardık. 90 nere, 436 nere?  Göcek tünlerini yaptık, tamamladık, hizmete aldık. Merkeze,  Milas'a,  Bodrum'a ve Ortanca'ya hastaneler yapıyoruz, toplam 900 yatak.

 

Boğalar Seki barajları başta olmak üzere bölgede 7 baraj daha yapıyoruz. 10 adet sulama tesisi yapıyoruz. Bunlar bittiğinde 172 bin dekar arazi daha sulanacak.  Muğla'ya Teknokent kuruyoruz. Bakın  Muğla'ya,  Türkiye'de her ilin bir havalimanı var, bazılarının yok ama  Muğla'nın iki havalimanı var.  Dalaman'a 5 milyon kapasiteli modern havalimanı yaptık. Aynı şekilde  Milas'a çok modern bir havalimanı yaptık ama bitmedi.  Milas'a bir de organize sanayi kuruyoruz.  Datça'ya yat limanı yapıyoruz,  Dalaman'ı unutmuyoruz, oraya da yat limanı yapıyoruz. Sevgili Muğlalılar mesele memleket meselesi."

 

Başbakan  Binali Yıldırım eşi  Semiha Yıldırım ile sahneye çıkarak "Tabii ki evet" şarkısı eşliğinde alandaki vatandaşları selamladı.

 

Mitinge,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, eski Kültür ve Turizm Bakanı  Atilla Koç ile AK Partili Milletvekilleri katıldı.

 

Yıldırım, mitingin ardından meydandaki vatandaşlara karanfil attı ve satranç takımı dağıttı.

 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...