ACI DİNMEZ AMA…

BHM 23.02.2015 16:45 0 Yorum 735 Okunma

Bodrum’da, bir çocuk annesi ABD'li eşi Easther Giovanna Parker Sengir'i 7 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü iddiasıyla Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan, modacı ve kuaför İhsan Bora Sengir, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Bir çocuk babası modacı ve kuaför İhsan Bora Sengir geçen yıl 6 Nisan'da, bir ay önce kiralayıp taşındıkları Gümüşlük Mahallesi, Özgüvendik Sokak'taki villada, Türkiye ekonomisine ilişkin araştırma raporları hazırlayan ABD'li eşi Easter Giovanna Parker Sengir ile akşam saatlerinde yemek yedikten sonra alkol almaya başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde çift arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, saat 00.30 sıralarında masadaki ekmek bıçağını kapan İhsan Bora Sengir, 1 yaşındaki oğullarının da evde bulunduğu sırada eşini boğaz ve göğsünden yaraladı. Aşırı kan kaybeden Easter Giovanna Parker Sengir, olay yerinde yaşamını yitirdi.

 

CESEDİN BAŞINDA SABAHA KADAR BEKLEDİ

Olayın ardından bayıldığını öne süren İhsan Bora Sengir cesedin başında sabaha kadar kaldıktan sonra Ankara'da yaşayan ablalarını arayıp olayı bildirdi. Eve gelen ablalarının durumu jandarmaya haber vermesi üzerine olay ortaya çıktı. Gözaltına alınan İhsan Bora Sengir tutuklanırken, çiftin oğulları B.S. ise yakınlarına teslim edildi. Olayı soruşturan savcı Serhat Bişkin, sanık İhsan Bora Sengir hakkında 'yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açtı.

 

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan karar duruşmasına, tutuklu yargılanan İhsan Bora Sengir, öldürülen Easter Giovanna Parker Sengir'in annesi Joan Barbagallo Parker ile babası James Joseph Parker ve tarafların avukatları katıldı.

 

İfadesinde, ABD'li eşi ile 21 Haziran 2012 tarihinde İstanbul'da yapılan düğünle evlendiklerini anlatan İhsan Bora Sengir şunları söyledi:

 

"Ancak, kendisi evlenmeden önceki ilişkilerini evlendikten ve hamile kaldıktan sonra da Marmaris ve İstanbul'da devam ettirdi. Buna katlanamadığım için yeni bir hayata başlamak üzere Mart 2014 tarihinde Bodrum'a gelerek villa kiraladık. Burada, eski arkadaşlarını dostlarını unutur sandım. Olay akşamı oğlum ve eşimle yemeğe çıkmayı istedim. Yemeğe gittik. Ancak, kendisine olay çıkarmamasını ve tartışmaya girmemesini istedim. Buna rağmen yemekte tartıştık. Biraz alkol almıştık, eve döndük. Oğlumla eve girerken eşim, 'Geleceğim' diyerek yanımızdan ayrıldı. İki saat sonra döndü. Nereye gittiğini ve neden geciktiğini sordum. 'Sana ne' dedi. 'S. ile yattım o senden daha iyi' deyince tartışmamız salonda kavgaya dönüştü. Bunun üzerine küfredip kendisine bir tokat attım. Eşim kırık bira şişesi ile bana saldırıp yaraladı. Ben de elime geçirdiğim bıçakla vurmaya başladım. Ancak, bıçağı nasıl aldım, nasıl sapladım hatırlamıyorum."

 

Mahkeme Başkanı Hakim Dr. Yakup Yıldız, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden gönderilen, sanığın akli dengesinin yerinde oduğu belirtilen raporu okudu. Cumhuriyet Savcısı, sanığın 'yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme başkanı, davayı bitireceğini belirterek sanığa son olarak söyleyeceği bir şey olup olmadığını sordu.

 

İNDİRİM YAPMADI

Sanık İhsan Bora Sengir "Pişmanım" dedi. Mahkeme heyeti karar için kısa bir ara verdi. Aranın ardından karar açıklandı. Sanık İhsan Bora Sengir, hiçbir indirim madesi uygulamadan, ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın avukatı, kararın temyizi için Yargıtay'a başvuracaklarını belirtti.

 

ÇOCUĞUN VELAYETİ İÇİN BAĞIŞ YAĞDI

Öte yandan eşi tarafından öldürülen Easter Giovanna Parker Sengir'in ABD'deki arkadaşlarının, internette biraraya gelerek, çiftin 2 yaşındaki çocukları B.S.'nin velayetinin, anneannesine verilmesi için açılacak velayet davası ve mahkeme masraflarında kullanılmak üzere 41 bin 524 dolar bağış toplandığı öğrenildi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...