6. BODRUM TÜRK FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR

BHM 26.09.2016 08:08 0 Yorum 548 Okunma

"6. Bodrum Türk Filmleri Haftası", 26 Eylül-2 Ekim tarihlerinde Bodrum’da düzenlenecek.

Etkinlik dolayısıyla Bodrum Cinemarine Sineması'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin, etkinliğin Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları ile Bodrum Sinema ve Kültür Deneği, Cinemarine Sinemaları, Magazin Gazetecileri Derneği ve SİSAY tarafından düzenlendiğini söyledi.

 

Sezgin, 20'ye yakın filmin gösteriminin, 50 dolayında filmin de tanıtımının yapılacağı etkinlikte, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşilerin de olacağını belirtti.

 

Etkinlikte, her gün farklı bir filmin galasının yapılacağını anlatan Cenk Sezgin, bu kapsamda Yunanistan'ın Kos ( İstanköy) Adası açık hava sinemasında, Özcan Deniz'in yazıp yönettiği ve başrolünü Nurgül Yeşilçay ile paylaştığı "İkinci Şans" adlı filmin galasının yapılacağını duyurdu.

 

Etkinlik kapsamında ilk kez geçen yıl Kos Adası'nda gösterim yapıldığını anımsatan Sezgin, gelecek yıllarda bunun daha da geliştirileceğini ve Yunan filmlerinin de Bodrum'da izleyici ile buluşacağını söyledi.

 

Film gösterimleri ücretsiz

 

Cinemarine salonlarında ve Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde hafta boyunca ücretsiz film gösterimlerinin olacağı etkinlikte, bu yıl ilk kez Türkiye'de sinema sektörünün gelecek 5 yılına dair öngörülerin paylaşılacağı panelin de düzenleneceği bildirildi.

 

Bodrum Türk Fimleri Haftası'nda, " Pamuk Prens", "Kız Kaçıran", "Çakallarla Dans-4", "Nadide Hayat", "Deliormanlı", "Dedemin Fişi", "Sevimli Tehlikeli" ve "Ertuğrul 1890" gösterimi yapılacak filmler arasında yer alıyor.

 

Basın toplantısına, Bodrum Sinema ve Kültür Deneği Başkan Yardımcısı Gülce Sezgin ve etkinlik genel sekreteri Şebnem Berberi de katıldı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...