300 METRE YÜZÜNDEN KARANLIKTA KALIYORLAR

BHM 09.08.2017 10:37 0 Yorum 375 Okunma

Ortakent-Yahşi’de bulunan bazı evler ve bir spor kulübü, AYDEM’in 300 metrelik yeni kablo döşemesini bir türlü yapmamasından dolayı yıllardır karanlıkta kalıyor.

Ortakent-Yahşi Kemer Mevkii’nde bazı evler ve Bodrum’un en büyük tenis kulübü, yıllardır elektrik sorunu yaşıyor. Evleri ve kulübü besleyen hattın kabloları eskidiğinden dolayı mevcut yükü kaldırmıyor. Çözüm ise trafodan kulübe ve yapılara giden 300 metrelik kablonun değişmesi. Ancak yıllardır yaşanan soruna ve bir çok başvuruya rağmen AYDEM kabloyu bir türlü yenilemiyor.

 

KARANLIKTA SPOR YAPIYORLAR

Mevcut hattın kablo yüzünden yetersiz kalması, ışıkların ve elektriğin sık sık kesilmesine neden oluyor. Bu durum özellikle yaz aylarında tenis kulübüne büyük zarar veriyor. Antreman yapan çocuklar ve tenisçiler sık sık elektriğin kesilmesi nedeniyle karanlıkta antreman yapmak zorunda kalıyorlar. Sıcak yaz günlerinde en çok oyunun akşam saatlerinde oynandığını belirten tenisçiler, sık sık ışıkların kesilmesi nedeniyle doğru dürüst oyun oynayamadıklarından şikayetçiler. Aynı şekilde antreman yapan çocuklar, programlarının bozulmaması nedeniyle gün içinde, sıcakta antreman yapmak zorunda kalıyorlar. Kulüp yetkilileri ise maddi açıdan büyük zarar gördüklerini, oyuncu kaybettiklerini, AYDEM’in bir an önce 300 metrelik kabloyu yenilemesini beklediklerini belirtiyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...