3 TUTUKLAMA

BHM 17.12.2016 11:27 0 Yorum 423 Okunma

Muğla'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan, HDP Milas İlçe Başkanı Kamuran D'nin de aralarında bulunduğu 3 zanlı tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan, aralarında HDP Milas İlçe Başkanı Kamuran D. ve parti yöneticileri ile üniversite öğrencilerinin bulunduğu 9 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından zanlılar yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.

Zanlılardan biri savcılıkça serbest bırakıldı. HDP Milas İlçe Başkanı Kamuran D'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı. 5 zanlı ise adli kontrol şartıyla salıverildi.

Terör örgütü PKK/KCK'nın kentteki faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında, Menteşe, Ula ve Milas ilçelerinde 14 Aralık'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında HDP Milas İlçe Başkanı Kamuran D. ve parti yöneticileri ile üniversite öğrencilerinin bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. İfadeler doğrultusunda 2 kişi daha yakalanmıştı. Zanlıların üzerinde bulunan örgütsel doküman ve dijital materyallere el konulmuştu.İLK YORUMU SİZ YAPIN...