28. The Bodrum Cup'ta farklı renkler var

BHM 14.10.2016 13:48 0 Yorum 510 Okunma

Bodrum Yarımadasıyla bütünleşen "The Bodrum Cup" 28. kez start alıyor. Artık tüm Türkiye'nin gözü Bodrum Yarımadasında olacak.

Bodrum'da Belediye meydanında yapılacak Açılış seremonisi öncesi yerel yöneticilerin özel sektör temsilcilerinin tüm sponsorların yat sektörü temsilcileriyle yat ekiplerinin katılacağı bir kortej yürüyüşü de yapılacak.

 

Böylesine görkemli bir törenle ve konserle başlayacak olan 28.The Bodrum Cup, 18 Ekim Salı günü saat 11.00'de "Yelkenler Fora" diyecek.

 

28. The Bodrum Cup'ta farklı renkler var

 

17-22 Ekim günlerinde yatların Bodrum- Gümüşlük – Leros – Yalıkavak- Bodrum yelken yarışı serüveni sırasında teknelerde ekipler "Mavi Yolculuk Mutfağı"na kültürel bir katkı amacıyla levrek balığı yemekleri yapacak finalde ise ahtapot yemekleri yarışacak. 28. The Bodrum Cup bu tip etkinliklerle deniz ve yelken spor dışında çeşitli, renkli konulara da imza atıyor.

 

28. The Bodrum Cup sosyal sorumluluğuyla dikkat çekiyor

 

Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören özel öğrenciler, yarışa katılacak yatlar için hazırlanan flamaları rengarenk boyadı. Bodrum Sağlık Vakfı'nın özel öğrencileri, flamaları yelkenlere asılmış haliyle de yarışta ziyaret edecek.

 

Ayrıca ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olması sebebiyle Pembe İzler Derneği ile işbirliği yapan The Bodrum Cup komitesi, tüm yarış tekneleri ve yat sektörünün katılacağı açılış kortej yürüyüşünde de pembe flamalarla beraber yürüyecek ve meme kanseri farkındalığının arttırılmasına önemli katkı sağlayacak.

 

The Bodrum Cup artık uluslararası oluyor

 

28.The Bodrum Cup tüm Bodrum Yarımadasında ve komşu Leros'ta da düzenlenecek etkinliklerle uluslararası kimlik kazanıyor. Evet, görüldüğü gibi deniz, yelken tutkunlarını 28 yıldır ekim ayının ortasında Bodrum'da buluşturan The Bodrum Cup artık çok daha renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Amacı yelken ve yat sevdasını gençlere de aşılamak olan 28. The Bodrum Cup eğlenceyi de ihmal etmiyor; bu sürede genç sanatçılar Mehmet Erdem, Fatma Turgut'un konserleri ile tüm katılımcılar eğlenirken 22 Ekim gecesi final; Türk pop müziğinin kraliçesi, Eurovision yıldızımız Sertab Erener konseriyle yapılacak. Böylece "The Bodrum Cup" serüvenine 2017'de tekrar buluşmak üzere 22 Ekim gecesi veda edilecek.

 

Yarışlar 5 etaptan oluşuyor

 

Tekne sahibi olmayanların da kabin kiralayarak katılabildiği yarışta, guletlerin yanı sıra IRC, Triandil, geleneksel ve diğer yelkenli kategorilerinde katılım sağlanıyor. Mavi yolculuk dünyasının en önemli organizasyonu olan "The Bodrum Cup" 18 Ekim de Bodrum'dan start alacak, yarışa katılan tekneler, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina üzerinden 22 Ekim günü tekrar Bodrum'a dönecek.

 

The Bodrum Cup'a katılmak için tekne sahibi olmak gerekmiyor, denizi seven, yelkenlere gönül veren veya öğrenmek isteyenlere; "Haydi birlikte yelkenler fora diyelim" diyoruz.İLK YORUMU SİZ YAPIN...