1. ÇAĞDAŞ BODRUM YARI MARATONU KOŞULDU

BHM 08.10.2018 09:59 0 Yorum 355 Okunma

Çağdaş Holding isim sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe, 7 ülkeden bin 200 sporcu katıldı. Festival havasında geçen organizasyonda sporcular, sabah erken saatlerde meydanda gerçekleştirdikleri ısınma hareketlerinin ardından Halikarnassos 5K, Karia 10K, Myndos 21K kategorilerinde mücadele etti.

 

Bu yıl birincisi düzenlenen Bodrum Yarı Maratonu renkli görüntülere sahne oldu.

Yarıştıkları kategorilere göre Gümbet Mahallesi, Bitez Mahallesi, Konacık Atatürk Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Turgutreis Caddesi, Artemis Caddesi, Atatürk Caddesi ve Cevat Şakir Caddesi’ni geçen sporcular, belediye meydanındaki bitiş çizgisine ulaştı. Kimi sporcuların yarışa bebekleri ile katıldığı görüldü. 

Katılımcıların Bodrum’un tarihi atmosferinde yarıştığı 21 kilometrelik yarı maratonda birinciliği erkeklerde Fetene Alemu, kadınlarda Sebahat Akpınar alırken; Karia 10K kategorisinde erkeklerde Resul Çelik, kadınlarda İpek Öztosun; Halikarnassos 5K kategorisinde ise erkeklerde Keyfalewdeja Burise, kadınlarda Sıla Ata parkurları en hızlı tamamlayan isimler oldu. Yarışlarda dereceye giren isimlere, madalyaları Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle verildi. 
 
Engelli yarışçılar ve refakatçilerinin ücretsiz katılım sağladığı organizasyonda sporculara verilen madalyalar ve plaketler, daha özel bir anlam taşımaları ve engellerin başarının ve güzelliklerin önüne geçemeyeceğinin bir simgesi olması amacıyla, Bodrum Sağlık Vakfı Sağlık Atölyesi’ndeki engelli gençler tarafından hazırlandı.
 
Organizasyona yoğun ilginin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, "Böyle prestijli organizasyonlarla Türkiye ekonomisinin ve Türk turizminin en önemli değerlerinden biri olan Bodrum'un tanıtımına destek sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz." diye konuştu.
 
Bodrum'un dünya markası yolculuğunda bu tür etkinliklerin çok büyük rolü olduğuna dikkati çeken Çağlar, bu sene ilki düzenlenen organizasyonun gelecek yıllarda çok daha büyük kitlelere ulaşacağına inandıklarını aktardı.

 İLK YORUMU SİZ YAPIN...